Samolot latał nad Warszawą przez kilka godzin – wiemy, co było tego powodem!

Samolot

W środę, 28 kwietnia mieszkańcy Warszawy zauważyli na niebie krążący przez blisko 7 godzin samolot. Maszyna przemierzała okolice stolicy od południa na północ i z powrotem, budząc niepokój mieszkańców. Urzędnicy poinformowali, co było tego powodem.

Samolot nad Warszawą

Samolot Partenavia Vulcanair P68 przez prawie 7 godzin przemierzał niebo nad Warszawą. Unosił się na wysokości około 1200 metrów i wykonał łącznie aż 70 okrążeń, pokonując dystans około 1620 km. Zapewne dla wielu osób widok ten wzbudził spory niepokój. Okazuje się jednak, że nie ma żadnych powodów do obaw, a urzędnicy z Zarządu Dróg Miejskich w stolicy poinformowali co było tego przyczyną. Z oficjalnego komunikatu dowiadujemy się bowiem, że z pokładu robiono zdjęcia miasta, w celu stworzenia fotoplanu.

Zdjęcia, pomimo tak dużego obszaru, muszą być wykonane w możliwie krótkim czasie (1-2 dni), dla zachowania zbliżonych warunków oświetlenia oraz jednorodnego stanu wegetacji roślin. Dobraliśmy też odpowiednią porę i liczbę nalotów nad centrum, aby ograniczyć przesłonięcia i cienie rzucane przez wysokościowce – poinformował zastępca prezydenta Warszawy, Robert Soszyński.

ZOBACZ TAKŻE: NIEPOKOJĄCE DŹWIĘKI WE WROCŁAWIU – INTERNAUCI PRZEWIDUJĄ TRĄBĘ APOKALIPSY! [WIDEO]

Wykonano ponad 7 tys. zdjęć, które już wkrótce zostaną połączone, tworząc dokładny plan stolicy i okolic. Projekt trafi do Centralnej Bazy Danych Przestrzennych Warszawy.
Co ciekawe, lot samolotu można było śledzić na bieżąco, a efekty pracy będą wkrótce dostępne na stronie mapa.um.warszawa.pl.

🛫 Długi lot nad Warszawą – ale potrzebny

🛩 Uważni mieszkańcy mogli dziś zaobserwować krążący nisko nad stolicą samolot,…

Opublikowany przez Zarząd Dróg Miejskich Warszawa Środa, 28 kwietnia 2021

Informacje zdobyte podczas lotu samolotu posłużą m.in. do tworzenia planów zagospodarowania przestrzennego, projektowania zieleni, lokalizacji budowania nieruchomości czy analiz urbanistycznych.

Latamy nad stolicą❗✈ Dziś fotografujemy Warszawę z pokładu specjalistycznego samolotu, a z ponad 7 tys. zdjęć stworzymy tegoroczny fotoplan. 🛩📸 Zobaczcie, gdzie aktualnie znajduje się samolot 👀👇

Opublikowany przez Miasto Stołeczne Warszawa Środa, 28 kwietnia 2021

źródło: facebook.com, polsatnews.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.