Samochód za 35 milionów złotych? Nowy model Bugatti [zdjęcia]

Na świecie jeździ spora liczba drogich samochodów – na ulicach miast można podziwiać prawdziwe arcydzieła. Jednak fani motoryzacji z pewnością wiedzą o czym mowa w przypadku Bugatti, które są okrzyknięte najdroższymi pojazdami na świecie. Nie bez powodu, gdyż właśnie wyszedł najnowszy model – samochód za 35 milionów złotych. Tak to możliwe.

Najdroższy samochód na świecie

Fani motoryzacji wiedzą, że słowo Bugatti oznacza sporą sumę pieniędzy. Wszystko przez to, że te samochody są najdroższymi na świecie. Znane przede wszystkim z luksusu i niezwykłej precyzji, co czyni go wyjątkowym. Teraz możemy poznać najnowszą wersję – Bugatti Centodieci. W wolnym tłumaczeniu Centodieci po włosku oznacza liczbę 110, co jest hołdem dla 110 rocznicy założenia marki.

Samochód za 35 milionów złotych – tyle dokładnie będzie kosztować ten samochód, jednak ta cena to wstępny koszt za wersję podstawową. Zbudowany na modelu Chiron, jednak nie jest jego wiernym odzwierciedleniem. Jak każdy nowy model, ma elementy go wyróżniające. Jest 20 kilogramów lżejszy oraz posiada wzmocniony silnik.

Za to klienci tyle zapłacą? Samochód ma 8 litrowy silnik W16, a do setki rozpędzi się w 2,4 sekundy, natomiast maksymalna prędkość to 380 km/h. Generuje 1600 koni mechanicznych. Prezes Bugatti wspomniał, że zależy im jednocześnie na osiągach, jak i charakterystycznym i dopracowanym wyglądzie.

Firma wyprodukuje tylko dziesięć egzemplarzy tego modelu i co ciekawe, wszystkie już sprzedali. Dostawy rozpoczną się w roku 2022.

Podsumowując, cena, którą podaliśmy wyżej, to oczywiście startowa propozycja. Może się ona zmienić, a to zależy od indywidualnych potrzeb osoby zamawiającej. Jednak ponad 8 milionów dolarów to spory zastrzyk gotówki dla producenta. Jesteśmy ciekawi do jakiego szczęściarza trafią najnowsze Bugatti Centodieci.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.