Ogród rustykalny – jak go urządzić i wykorzystać stare meble?

Jeśli chcesz urządzić ogród i szukasz inspiracji do tego, aby był wyjątkowy i niepowtarzalny to artykuł dla Ciebie! Ogród rustykalny to ciekawa propozycja, w której możesz wykorzystać stare meble i narzędzia ogrodowe. Z chęcią podpowiadamy, jak go urządzić!

Ogród rustykalny – krok po kroku

Jesteś posiadaczem starych, nienadających się do użytku narzędzi ogrodowych? Świetnie się składa, ponieważ mogą być one idealną ozdobą do ogrodu w stylu rustykalnym. Niewątpliwie najlepiej w tej roli sprawdzą się takie z gospodarstwa wiejskiego. Dodatkowo, możesz wykorzystać je jako zbiorniki na wodę lub miejsce, gdzie posadzisz kwiaty!

 

Ogród rustykalny – jaki ozdoby sprawdzą się najlepiej?

Bezsprzecznie w roli pojemników na wodę lub ozdobnych doniczek najlepiej sprawdzą się stare beczki. Bardzo łatwo można je odrestaurować i dać im nowe życie. Wystarczy, że zabezpieczysz je od środka materiałem, który jest odporny na przepuszczanie wody i gotowe! Co więcej, po wkopaniu ich w ziemię mogą funkcjonować również jako małe oczka wodne. Kolejnym przedmiotem, który zalega w budynku gospodarczy, a idealnie sprawdzi się w ogrodzie jest drewniany regał. Idealnie sprawdzi się jako kwietnik lub półka do przechowywania narzędzi!

Jak urządzić ogród rustykalny?

Wóz drabiniasty to prawdziwa ozdoba ogrodu w takim klimacie! Koniecznie ustaw go w dobrze widocznym miejscu i obsadź kwiatami. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się rośliny pnące. Podobne zastosowanie można znaleźć w pługach. Co więcej, stare rowery również nadają się na dekorację do ogrodu rustykalnego! Oprzyj go o płot lub drzewo, a z odrobiną zielonych liści będzie prezentował się fenomenalnie!

Rustykalne ozdoby do ogrodu

Niewątpliwie nic nie będzie prezentowało się tak dobrze, jak kołowrotek do przędzenia wełny. Jeśli ustawisz go na tle ściany, doda klimatu, jak nic innego! Następnie, swój zakątek może udekorować starymi ulami. Jednakże trzeba uważać, by ustawione gdzieś z boku, nie stały się domem dla pszczół lub szerszeni. Ogród rustykalny to obecnie bardzo popularny motyw. Jednak na jego stworzenie potrzeba trochę materiałów i wyobraźni!