Rząd rozda wozy strażackie małym gminom – za frekwencję w wyborach

rząd rozda wozy strażackie

Rząd rozda wozy strażackie małym gminom – wszystko za frekwencję w nadchodzących wyborach prezydenckich! Tę niezwykle ciekawą informację, będącą zarazem zachętą do udziału w głosowaniu na głowę państwa, ogłosiło na swoim twitterowym profilu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jak wynika z wpisu, w każdym województwie gmina licząca do 20 tysięcy mieszkańców, która osiągnie najlepszą frekwencję w wyborach – otrzyma nowy wóz strażacki. Chodzi o pierwszą turę wyborów.

Rząd rozda wozy strażackie małym gminom – pod warunkiem najwyższej frekwencji w wyborach

Na bardzo niekonwencjonalny pomysł wpadło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Za pomocą swojego konta w portalu Twitter, MSWiA ogłosiło, że ma do rozdania wozy strażackie dla małych gmin. Co jednak należy zrobić, aby otrzymać taką nagrodę? Jak wynika z wpisu, wozy strażackie będą przeznaczone dla gmin do 20 tysięcy mieszkańców z każdego województwa – pod warunkiem, że te będą miały największą frekwencję w nadchodzących wyborach prezydenckich. Przy okazji podkreślono, że plebiscyt dotyczy pierwszej tury wyborów. Wszystko okraszono rzucającą się w oczy grafiką z następującym hasłem:

Bitwa o wozy 2020

ZOBACZ TAKŻE: KIEROWCA AUDI „PRZESUNĄŁ” PIJANEGO MĘŻCZYZNĘ Z DROGI! W SIECI ZAWRZAŁO, ALE WIĘKSZOŚĆ INTERNAUTÓW JEST ZDANIA, ŻE BYŁO TO ZNAKOMITE ZACHOWANIE. W TEN SPOSÓB UDAŁO SIĘ UNIKNĄĆ NIEBEZPIECZEŃSTWA. ZOBACZ NAGRANIE PROSTO Z POLSKI!

Wybory już w niedzielę 28 czerwca

Jak dobrze wiadomo, ze względu na epidemię koronawirusa, wybory prezydenckie w Polsce zostały przełożone. Ich początkowy termin wyznaczono na 10 maja, jednak już teraz wiadomo, że odbędą się one 28 czerwca – a więc a kolejną niedzielę.

Wiele osób zastanawia się, jak w obliczu bądź co bądź panującej nadal pandemii, będzie wyglądać frekwencja. Akcja z wręczeniem wozów strażackich, którą proponuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, powinna dodatkowo zachęcić do udania się na wybory.

źródło: Twitter, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji