Ryszard Kotys nie żyje. Aktor grający Mariana Paździocha miał 88 lat

ryszard kotys nie żyje

Ryszard Kotys nie żyje. Popularny polski aktor zasłynął przede wszystkim z długoletniej gry w uwielbianym przez wielu serialu „Świat według Kiepskich”, emitowanym na kanałach Polsatu. Kotys wcielał się tam w barwną rolę Mariana Paździocha. Poza tym wystąpił w wielu filmach, gościł także na deskach teatru. Miał 88 lat, jednak w ostatnim czasie zmagał się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi.

Ryszard Kotys nie żyje. Aktor znany ze „Świata według Kiepskich” miał 88 lat – grał tam Mariana Paździocha

Bardzo smutne wieści napłynęły dzisiejszego poranka. Jak donosi między innymi portal polsatnews.pl – minionej nocy po bardzo ciężkiej chorobie zmarł Ryszard Kotys. Był on znanym i cenionym aktorem, jednak w świadomości polskich widzów najbardziej utkwił dzięki roli Mariana Paździocha w „Świecie według Kiepskich”.

Ryszard Kotys występował także w teatrach, ale poza tym był reżyserem i scenarzystą. Już w 1953 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie. Jak wylicza portal informacyjny Polsatu, Kotys przez ponad 65 lat aktorskiej kariery, wystąpił aż w 150 filmach fabularnych. Do tego należy doliczyć udział w ponad 40 serialach. Najbardziej zasłynął jednak ze wspomnianej już wcześniej roli Mariana Paździocha w „Świecie według Kiepskich”, w którego produkcję zaangażowany był już od 1999 roku.

Ostatnie lata Ryszarda Kotysa naznaczone były jednak poważnymi kłopotami zdrowotnymi, wobec czego nie był już tak bardzo aktywny jeśli chodzi o aktorstwo. Nie rezygnował jednak z gry w „Kiepskich”.

ZOBACZ TAKŻE: ŚMIERTELNY WYPADEK NA AUTOSTRADZIE A4! WSZYSTKO PRZEZ LÓD, KTÓRY SPADŁ Z NACZEPY TIRA. W SIECI ZAWRZAŁO – KTO POWINIEN ODPOWIADAĆ ZA TAKIE SYTUACJE? KIEROWCY ZAPOMNIELI O KORYTARZY ŻYCIA, JEST NAGRANIE Z MIEJSCA ZDARZENIA!

Ryszard Kotys od jakiegoś czasu zmagał się z kłopotami zdrowotnymi

Już od jakiegoś czasu w mediach pojawiały się informacje o ciężkim stanie zdrowia aktora. Ryszard Kotys był schorowany, na co wpływ miał także jego zaawansowany wiek. Musiał rezygnować z wielu propozycji pracy, jednak bardzo długo pojawiał się na planie serialu „Świat według Kiepskich”.

To kolejny główny aktor popularnego serialu, który odszedł w ciągu roku. W październiku 2020, w wieku 59 lat zmarł także grający Arnolda Boczka Dariusz Gnatowski.

źródło: polsatnews.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.