Ile kosztuje negatywny wynik testu na Covid-19? Czas oczekiwania to zaledwie dwa dni!

Ile kosztuje negatywny wynik

Ile kosztuje negatywny wynik testu na Covid-19 i jak długo trzeba na niego czekać? Odpowiedzi na te pytania znalazł dziennikarz norweskiej stacji telewizyjnej NRK, który z pomocą polskiej dziennikarki postanowił zbadać sprawę. Okazuje się, że otrzymanie sfałszowanego wyniku testu jest prostsze niż przypuszczano. Do jego załatwienia wystarczył jedynie post na Facebooku, a odpowiedzi i instrukcje znalazły się same. Poznajcie szczegóły!

Ile kosztuje negatywny wynik testu na Covid-19?

Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa to także czas dla oszustów, którzy zarabiają krocie na kolejnych szwindlach. Media wielokrotnie ostrzegały i apelowały o ostrożność. Tym razem sprawą polskich oszustów zainteresowały się norweskie media. Przypomnijmy, że od 18 stycznia każda osoba wjeżdżająca do Norwegii musi pokazać negatywny wynik testu na Covid-19. Jeden z dziennikarzy telewizji NRK postanowił dowiedzieć się, jak długo trzeba czekać i ile kosztuje negatywny wynik testu. Sprawdził to współpracując z polską dziennikarką, która zamieściła na Facebooku post. O dziwo, otrzymała aż 4 wiadomości, w których znajdowały się informacje, jak go zdobyć. Okazuje się sfałszowany wynik testu w Polsce kosztuje 350 koron, czyli około 153 złotych, przy czym płatność jest w bitcoinach. Co ciekawe, prawdziwy test to koszt 1000 koron norweskich, czyli około 440 złotych. 

ZOBACZ TAKŻE: SZCZEPIONKI NA COVID-19 DLA PSÓW I KOTÓW KONIECZNE? BIERZE SIĘ TO POD UWAGĘ!

Norweski dziennikarz zajmujący się sprawą czekał na odpowiedź dotyczącą negatywnego testu jedynie 2 godziny! Okazuje się, że oszuści fałszują dokument używając Photoshopa. Wykorzystują do tego prawdziwy dokument potwierdzający wynik negatywny, ponieważ znajdują się na nim pieczątki i podpisy niezbędne do stworzenia fałszywego potwierdzenia.

Co więcej, załatwienie negatywnego testu staje się coraz prostsze, a w sieci pojawiają się kolejne ogłoszenia oferujące podrobienie dokumentu. Ile kosztuje negatywny wynik testu w innym języku? Okazuje się, że jego koszt to 150 zł. Warto jednak zaznaczyć, że w Norwegii skazano już jedną osobę posługującą się podrobionym dokumentem. Jest to obywatel Rumunii, którego skazano na 30 dni więzienia.

 

źródło: rmf24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.