Co dalej z obostrzeniami? Oficjalne informacje po konferencji ministra zdrowia

horror w inowrocławiu

Co dalej z obostrzeniami? Dziś po godzinie 12:00 odbyła się oficjalna konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Podczas trwania spotkania medialnego, Niedzielski kładł znaczny nacisk na to, co dzieje się w innych krajach europejskich. Poruszono także temat niebezpiecznych mutacji koronawirusa – w Polsce wykryto już kolejny przypadek nowego wariantu wirusa. Ostatecznie rząd przedłużył trwające obostrzenia do 14 lutego. Jedynym wyjątkiem jest otwarcie galerii handlowych, do których będzie można się udawać już od 1 lutego.

Co dalej z obostrzeniami? Oficjalne informacje po konferencji ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego

Dziś w końcu odbyła się z dawna wyczekiwana konferencja ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, która dotyczyła panujących w naszym kraju obostrzeń. Wiadomo już jakie są plany rządu na kolejne dni. Jak się okazało, trwające obostrzenia przedłużono o dwa tygodnie – do dnia 14 lutego. Jedynym wyjątkiem jest otwarcie galerii handlowych oraz galerii sztuki (instytucje kultury), jednak podkreśla się tutaj zachowanie ścisłego reżimu sanitarnego. Mowa o trzymaniu dystansu, noszeniu maseczek i stosowaniu płynów do dezynfekcji. Adam Niedzielski wszystko określił „ostrożnym krokiem”.

Poza tym, żadnym zmianom nie uległy obostrzenia dotyczące hoteli, restauracji, stoków narciarskich czy choćby edukacji. Wszystkie wymienione branże zamknięte będą przynajmniej przez kolejne dwa tygodnie.

ZOBACZ TAKŻE: RYSZARD KOTYS NIE ŻYJE. POPULARNY MARIAN PAŹDZIOCH ZE „ŚWIATA WEDŁUG KIEPSKICH” MIAŁ 88 LAT. OD DŁUŻSZEGO CZASU MIAŁ KŁOPOTY ZDROWOTNE

Najnowszy bilans koronawirusa w Polsce – prawie 400 zgonów, ponad 7 tysięcy zakażeń

Na konferencji prasowej ministra zdrowia duży nacisk kładziono na sytuację, jaka ma miejsce w innych krajach. Ta, w porównaniu do tego co obserwujemy w Polsce, wydaje się o wiele gorsza.

Jak natomiast liczby związane z wirusem prezentują się w naszym kraju? Dziś potwierdzono kolejne 7 156 nowych zakażeń oraz 389 nowych zgonów. Odnotowano także 4 625 wyzdrowień. Ponadto dokonano aż 102 796 szczepień, co daje już ponad milion wszystkich szczepień na COVID-19 w naszym kraju.

źródło: Twitter, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.