Runął płonący budynek w Teheranie. Zobacz tragiczne wideo!

Ta katastrofa budowlana miała miejsce w Iranie. 17- piętrowy budynek zawalił się podczas pożaru w ułamku sekundy! Życie straciło ponad 30 strażaków, którzy brali udział w akcji ratunkowej. Zobacz tragiczne nagranie, na którym zostało uchwycone jak runął płonący budynek w Teheranie!

Niebezpieczna budowla

Zdarzenie miało miejsce w roku 2017, gdy na terenie wieżowca Plasco Buiding wybuchł pożar. Do dnia dzisiejszego nie wiadomo co było przyczyną pojawienia się ognia. Pożar miał miejsce na 9 piętrze budynku mieszkalnego. W akcji ratowniczej uczestniczyło około 200 strażaków, z czego 30 z nich odniosło śmierć. Jak donoszą media- budynek nie był bezpieczny. Na dole mieściły się centra handlowe, które regularnie przechowywały ubrania na klatkach schodowych. Było wiadome, że działania takie mogą zagrażać bezpieczeństwu, niestety jednak nic nie zostało zmienione.

Runął płonący budynek w stolicy Iranu

Wieżowiec Plasco Buiding powstał w 1962 roku. Wtedy był najwyższym budynkiem w Teheranie i pełnił bardzo ważną funkcję w mieście. Przez cały czas na jego terenie funkcjonowało ogromne centrum handlowe oraz wiele firm z branży odzieżowej.

Pożar w budynku Plasco miał miejsce w godzinach porannych. Ogień pojawił się na 9 piętrze i rozprzestrzeniał się z ogromną prędkością. Ewakuowano mieszkańców i osoby przebywające na terenie obiektu. W pewnym momencie płonący budynek runął. W ciągu dosłownie kilku sekund stał się gruzowiskiem. Nagranie z tego tragicznego zdarzenia można zobaczyć poniżej.

Zginęło kilkudziesięciu strażaków

Zanim płonący budynek runął, pożar próbowało zagasić około 200 strażaków. Część z nich, jak również lokalne władze musieli pilnować, aby ludzie nie wchodzili do środka w celu zabrania pozostawionego majątku.

W pewnym momencie budynek zawalił się i dosłownie zamienił w gruz. W wyniku zdarzenia odniosło śmierć 30 strażaków, którzy próbowali ugasić ogień od środka i na zewnątrz. Według informacji pochodzącej z lokalnych mediów, wcześniej zostały ewakuowane osoby przebywające w budynku, jak również w jego sąsiedniej okolicy.

Telewizja na bieżąco ukazywała momenty katastrofy. Świadkowie wypowiadali się, że zdarzenie przypominało sceny z horrorów.