Na co Kaczyński przeznaczył swoją trzynastą emeryturę?

Tak, jak zapowiedział Prezes Prawa i Sprawiedliwości, jego trzynastą emeryturę przekaże na cele charytatywne. Na co Kaczyński przeznaczy te pieniądze i gdzie trafią? 888,25 złotych to kwota, która zasili konto charytatywnej fundacji. 

Do kogo trafi emerytura?

Jak poinformowało radio Zielona Góra, pieniądze trafiły do stowarzyszenia Dalej Razem. Jest to organizacja wspierająca dzieci z autyzmem i to na jej konto wpłacono 888, 25 złotych. Tę operację dodatkowo potwierdziła minister Elżbieta Rafalska. Od momentu uzyskania informacji o wypłacaniu emerytalnych trzynastek, Kaczyński od razu zdecydował się na przekazanie pieniędzy na cele charytatywne.

Skąd taka decyzja?

Prezes Prawa i Sprawiedliwości dowiedział się o Dalej Razem przez list, który otrzymał od pana Jerzego, rodzica, którego syn jest podopiecznym fundacji. Dlatego zdecydował się na przekazanie tej sumy pieniędzy właśnie tam. Jak sam rodzic przyznaje, nie spodziewał się pozytywnej odpowiedzi w związku ze sprawą, co go dodatkowo bardzo ucieszyło.

Dalej Razem Zielona Góra

Stowarzyszenie Dalej Razem to miejsce znajdujące się w Zielonej Górze, które chce nieść pomoc osobom z zaburzeniami ze spectrum autyzmu, dodatkowo dając wsparcie rodzinom. Dają członkom możliwość edukacji, rehabilitacji, poprawy zdrowia jak i odzyskania aktywności zawodowej i społecznej. Oferują koła wsparcia dla rodziców, rodziny i bliskich, dając możliwość uzyskania wszelkich potrzebnych informacji. Dodatkowo utworzyli ośrodek diagnostyczno – edukacyjny dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych dotkniętych autyzmem.

Liczba podopiecznych rośnie, dlatego potrzebne są każde dodatkowe środki, które pomogą polepszyć warunki, jak i dać więcej możliwości rozwoju. Organizację powołały osoby, które połączyła pasja, siła jak i determinacja. Powiększa się również zespół, który stawia sobie coraz to ambitniejsze cele, a przy pomocy wolontariuszy, możliwości rosną. Te osoby pokazują wsparcie, jakiego potrzebują podopieczni i ich rodziny.

Stowarzyszenie Dalej Razem współpracuje z osobami prywatnymi, licznymi firmami oraz organizacjami pozarządowymi i samorządowymi. Tak liczne wsparcie pokazuje jak ważne są takie miejsca a inicjatywy i chęć rozwoju motywują do pracy cały zespół jak i podopiecznych. W skład fundacji wchodzą nauczyciele, terapeuci i wolontariusze.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.