Rowerzysta widmo – cudem nie doszło do dramatu, refleks kierowcy [WIDEO]

rowerzysta widmo

Rowerzysta widmo – cudem nie doszło do dramatu! Zupełnie niewidocznego cyklistę kierowca ominął w tylko sobie wiadomy sposób, korzystając z niesamowitego refleksu. Wszystko zarejestrowała kamerka samochodowa. Nagranie jest niebywale cenne. Pokazuje bowiem, w jakim niebezpieczeństwie są źle oznakowani rowerzyści, poruszający się drogami – zwłaszcza ruchliwymi. Autor nagrania próbował jeszcze pouczyć nieodpowiedzialną rowerzystkę, ale czy przyniesie to jakikolwiek skutek? Wideo prezentujemy poniżej.

Rowerzysta widmo – cudem nie doszło do dramatu! Niebywały refleks kierowcy, nauczka dla wszystkich poruszających się rowerami po zmroku

Mimo, iż temperatury znacznie spadły – rowerzyści nadal są obecni na drogach i trzeba mieć to na uwadze. Zwłaszcza, że coraz szybciej robi się ciemno, a niestety nie wszystkie rowery wyposażone są w odpowiednie oświetlenie. To samo tyczy się rowerzystów, którym niestety zdarza się nie dbać o odblaskowe elementy garderoby. A to właśnie oni są najbardziej narażeni i zwykle pozostają bez szans w starciu z pojazdami.

O tym, jak niebezpieczne jest podróżowanie rowerem po ruchliwej drodze bez odpowiedniego oświetlenia, świadczy niedawno opublikowany w sieci film. Znalazł się on w popularnym serwisie YouTube. Prezentujemy go poniżej.

Rowerzysta widmo – zobacz niezwykłe nagranie:

ZOBACZ TAKŻE: MARCIN NAJMAN ZAWALCZY PO RAZ KOLEJNY! JUŻ W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ MOŻEMY POZNAĆ JEGO RYWALA. EL TESTOSTERON ZAPOWIEDZIAŁ, ŻE NIE CHCE KOŃCZYĆ KARIERY W TAKI SPOSÓB JAK W WALCE Z DON KASJO

Ku przestrodze – kierujący upomniał i przestrzegł rowerzystkę przed niebezpieczeństwem. Ale czy wyciągnęła z tego jakiekolwiek wnioski?

Jak widać na wideo – kierowca nie pozostał obojętny na los rowerzystki, którą cudem ominął. Niestety wydaje się jednak, że kobieta nie zrozumiała swojego błędu. W pewnym momencie nagrania, mężczyzna zwraca się do przejeżdżającej obok rowerzystki:

Przyczep tą latarkę do tyłu chociaż. […] Ale ciebie nie widać kobieto, umrzesz, rozumiesz to? Ktoś cię trafi w końcu.

Jak widać, komentarz dobitny, ale niestety bardzo trafny. Wystarczy wyobrazić sobie co stałoby się w momencie, gdyby kierujący na chwilę stracił czujność. Jeszcze pod samym filmem, autor nagrania napisał:

Nie wiem jakim cudem udało mi się uniknąć.

źródło: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.