Rosyjskie czołgi w gotowości? Sieć obiegły niepokojące nagrania [WIDEO]

rosyjskie czołgi w gotowości

Rosyjskie czołgi w gotowości? Sieć obiegły niepokojące nagrania prosto z Kazachstanu. To właśnie tam od kilku dni panuje bardzo gorąca atmosfera, a miejscowa ludność protestuje przeciwko tamtejszemu rządowi. Niestety doszło do tego, że do obywateli otworzono ogień. Wszystko dotyczyć miało drastycznych podwyżek cen. Rosja wysłała do Kazachstanu swoje pokojowe siły ODKB. Czy jednak aby na pewno? Wątpliwości ma białoruska NEXTA, która publikuje nagrania rosyjskiego ciężkiego sprzętu bojowego. „To wygląda jak zwykła okupacja„.

Rosyjskie czołgi w gotowości? Sieć obiegły niepokojące nagrania [WIDEO]

Oczy całego świata nadal zwrócone są na Kazachstan. Mianowicie, to właśnie tam trwa potężny wewnętrzny konflikt. Miejscowa ludność wystąpiła przeciwko rządowi po drastycznych podwyżkach cen. Ludzie wyszli na ulice i zrobiło się naprawdę niebezpiecznie. Wszystko skutkowało tym, że służby otworzyły ogień do swoich obywateli. Portal o2.pl, powołując się na państwową telewizję w Kazachstanie podaje, że mowa o 26 uczestnikach zamieszek, którzy zginęli. Nieoficjalnie mówi się jednak, że może być ich zdecydowanie więcej.

Obojętna tym wydarzeniom nie pozostała Rosja, która wysłała do Kazachstanu swoje siły pokojowe ODKB. Jak czytamy w o2.pl, doniesienia te potwierdził Dimitrij Pieskow, rzecznik Kremla:

Wczoraj i dziś prezydent Putin przeprowadził cały szereg rozmów telefonicznych z przywódcami krajów należących do Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB). Omawiano sytuację w Kazachstanie i wspólne działania w ramach mandatu ODKB do walki z międzynarodowym terroryzmem oraz w celu zapewnienia porządku i bezpieczeństwa obywateli Kazachstanu.

Tymczasem białoruska NEXTA wyraziła wątpliwości co do takich zapewnień i pokazała w sieci następujące nagranie:

ZOBACZ TAKŻE: DEZERTER EMIL CZ. ŻĄDA WYPŁATY! ZWRÓCIŁ SIĘ DO MINISTRA BŁASZCZAKA

NEXTA publikowane obrazki porównuje do okupacji

Powyższe nagranie, które udostępniono na Twitterze konta NEXTA, opisano następującymi słowami:

Siły rosyjskiego kontynentu siły pokojowych OUBZ, które zostały wysłane do Kazachstanu, wyglądają tak, jakby po prostu prowadziły okupację.

Zwraca się przy tym uwagę na dość pokaźną ilość czołgów, znajdujących się w jednej lokalizacji. Interesujące nagrania pojawiają się też na oficjalnych profilach Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej:

źródło: o2.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.