Omikron – dwie pierwsze ofiary w Polsce. Rzecznik MZ zdradza szczegóły

fatalne doniesienia

Omikron – dwie pierwsze ofiary w Polsce. Jak podaje portal wadowice24.pl, powołując się na oficjalne informacje prosto z Ministerstwa Zdrowia, w naszym kraju odnotowano dwa pierwsze zgony, za które odpowiada wariant koronawirusa Omikron. Ofiary pochodzą z Małopolski. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował o szczegółach dotyczących zmarłych. Wiadomo w jakim wieku byli mężczyźni oraz czy przyjęli szczepionkę.

Omikron – dwie pierwsze ofiary w Polsce. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zdradza szczegóły

Niepokojące doniesienia docierają dziś z Ministerstwa Zdrowia. Jak się okazuje – o czym pisze choćby portal wadowice24.pl – 10 stycznia odnotowano dwie pierwsze ofiary wariantu Omikron w Polsce. O wszystkim mówił rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Według informacji, jakie przedstawia strona wadowice24.pl – pierwsze ofiary Omikronu w Polsce to dwóch starszych mężczyzn. Pochodzili oni z województwa małopolskiego. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz potwierdził, że zmarli byli w wieku 85 i 92 lat. Zarówno jeden jak i drugi mężczyzna, nie byli zaszczepieni. Podczas konferencji prasowej Andrusiewicz dodał jeszcze:

Szczepienie chroni. Szczepienie nie jest żadnym eksperymentem.

Obecnie region Małopolski ma być drugim w naszym kraju pod względem największej ilości zakażeń. Codziennie w całej Polsce przybywa też nowych przypadków wariantu Omikron. Portal wadowice24.pl pisze:

Dodatkowo, rzecznik resortu zdrowia, poinformował, że codziennie sekwencjonuje się nowe próbki koronawirusa w wersji omikron. Choć najwięcej potwierdzonych przypadków jest na Pomorzu, to pierwsze ofiary tego wirusa odnotowano w Małopolsce.

ZOBACZ TAKŻE: ROSYJSKIE CZOŁGI W GOTOWOŚCI? SIEĆ OBIEGŁY NIEPOKOJĄCE NAGRANIA. MATERIAŁ WIDEO BUDZI WIELE PYTAŃ – JAKIE SĄ INTENCJE ROSYJSKIEGO WOJSKA? [WIDEO]

Wojciech Andrusiewicz wskazał, jak szybko w Polsce rozwija się Omikron

Jak zapewnia Wojciech Andrusiewicz, Omikron w Polsce nabiera rozpędu i zaczyna się bardzo szybko rozwijać. Jego słowa, które przytacza portal RMF24.pl, cytujemy poniżej:

Ten siedmio-, ośmioprocentowy udział omikronu pokazuje, jak szybko omikronu w Polsce przybywa. Jeszcze niedawno mówiliśmy o udziale na poziomie jednego procenta, czy też 2,5 proc. W tej chwili sekwencjonujemy w granicach 2 tys. próbek tygodniowo, ale decyzją ministra Adama Niedzielskiego najbliższych 2-3 tygodniach będziemy sekwencjonować w granicach 5 tys. próbek tygodniowo.

źródło: wadowice24.pl, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.