Rosyjska radiostacja nadaje niepokojące komunikaty – tajemnicze „radio-duch” chce nam coś przekazać? [WIDEO]

Rosyjska radiostacja UVB-76

Rosyjska radiostacja UVB-76 działa nieprzerwanie od 1982 roku lub jak podają inne źródła – 1976 roku. Po dziś dzień nieznany jest cel działania zagadkowej radiostacji, która przez cały czas wydaje monotonny szum oraz niezrozumiałe komunikaty. Co jakiś czas da się usłyszeć również cyfry, litery lub rosyjskie imiona. Wiele osób twierdzi, że jej zadaniem jest wystrzelenie pocisków atomowych w razie wybuchu III wojny światowej. Jaka jest prawda?

Tajemnicze UVB-76

Rosyjska radiostacja działa od 1982 lub nawet 1976 roku. Wysyła sygnały 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Najczęściej są to szumy o niskiej częstotliwości, które można usłyszeć niemalże z każdego zakątka Ziemi. Wystarczy nastawić odbiornik na częstotliwość 4625 kHz. Kilkukrotnie udało się nagrać dźwięki inne niż monotonny szum. Wówczas słychać było rosyjskie imiona, liczby i litery lub całe głoski.

„Michaił Dmitrij Żenja Boris, Michaił Dmitrij Żenja Boris, 13 842, Paweł Roman Jelena Fjodor Jelena Konstantyn Tatiana Ulijana Roman Anna, 48 95 79 68” – zabrzmiało niegdyś z UVB-76.

Zainteresowani działaniem radiostacji nie kryją swoich obaw, a w sieci znajdziemy mnóstwo niepotwierdzonych teorii związanych z działaniem radiostacji. Niektórzy twierdzą, że służy ona do podtrzymywania kontaktu z obcymi cywilizacjami, inni zaś widzą w maszynie działanie szpiegów. W sieci znajdziemy również informacje dotyczące wystrzału pocisków atomowych w przypadku wybuchu III wojny światowej lub twierdzą, że to zwykła, niesłużąca nikomu anomalia. Warto jednak zaznaczyć, że jeszcze nikomu nie udało się jednoznacznie zrozumieć działania radiostacji ani rozwikłać szyfru, który z niej pochodzi.

 

ZOBACZ TAKŻE: JACKOWSKI WPROST O SYTUACJI NA UKRAINIE: „BĘDZIE ALARAM BOJOWY”

Niegdyś tajemnicza radiostacja znajdowała się w okolicach Moskwy. Okazuje się, że została ona przeniesiona do Pskowa. Co więcej, wzmożoną aktywność radiostacji zaobserwowano w 1997 roku, w latach 2002-2003, a także w 2006, 2009, 2010, 2012, 2015 i 2016 roku.

W sieci znajdziemy liczne nagrania uchwyconych komunikatów:

Jedno z ostatnich komunikatów pochodzi z 7 stycznia 2020 roku.

Warto zauważyć, że jeszcze do niedawna, dzięki działaniom miłośników radiowych, dostępna była relacja na żywo w serwisie YouTube, na której można było słuchać komunikatów, a raczej szumu, pochodzącego z tajemniczej radiostacji. Dziwnym trafem obecnie jest ona już niedostępna.

Atak hakerski

Trudno nie wspomnieć o ataku, który miał miejsce w połowie stycznia 2022 roku. Wówczas rosyjska radiostacja została zaatakowana przez nieznanego pirata lub piratów, prawdopodobnie z Ukrainy. Piraci zagłuszali radiostację wysyłając m.in. napisy w języku angielskim, rosyjskim i polskim.

Co o tym myślicie?

 

źródło: youtube.com, antyradio.pl, geekweek.interia.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.