Rosjanie straszą III wojną światową. „Ryzyko wybuchu konfliktu nuklearnego”

rosja ostrzega polskę

Rosjanie straszą III wojną światową. Mocnej wypowiedzi udzielił Siergiej Ławrow, czyli nie kto inny, jak minister spraw zagranicznych Rosji. Jego słowa przytacza agencja Reuters, ale czytamy je także choćby w portalu RMF24.pl. Ławrow mówił między innymi, że „ryzyko wybuchu konfliktu nuklearnego obecnie jest realne i nie można go lekceważyć„. Nawet Stany Zjednoczone nie są w stanie wykluczyć, że Rosja użyje broni jądrowej. USA jednak przestrzega przed sięgnięciem po tak ostateczne rozwiązanie.

Rosjanie straszą III wojną światową. „Ryzyko wybuchu konfliktu nuklearnego”

Jakie będą kolejne kroki Rosjan w kontekście wojny na Ukrainie? To pytanie od pewnego czasu zadaje sobie cały świat. Ostatnie wypowiedzi przedstawicieli kraju agresora mogą jednak sugerować pewnego rodzaju straszenie – nawet wybuchem III wojny światowej. Mocnej wypowiedzi udzielił bowiem minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Jego słowa cytuje agencja Reuters. Ławrow powiedział wprost:

Ryzyko wybuchu konfliktu nuklearnego obecnie jest realne i nie można go lekceważyć. […] Obecnie ryzyko jest znaczne. Nie chciałbym sztucznie go wyolbrzymiać, choć wielu by tego chciało, ale niebezpieczeństwo jest poważne, realne i nie wolno nam go lekceważyć.

Z kolei agencja Interfax podaje wprost, że Ławrow niebezpieczeństwo wybuchu III wojny światowej uznał za naprawdę realne.

ZOBACZ TAKŻE: ROSJA ZAKRĘCIŁA POLSCE GAZ! „PRZESYŁ SPADŁ DO ZERA”. W PIĄTEK MIJAŁ TERMIN ZAPŁATY W RUBLACH. ONET PODAJE SZCZEGÓŁY. CIEKAWE DONIESIENIA DZIENNIKARZY RMF24.PL. NA ILE POLSCE STARCZY ZAPASU GAZU?

Ławrow: „Wszystko skończy się porozumieniem”

Co niezwykle interesujące, na koniec swojej wypowiedzi Siergiej Ławrow mówił już o porozumieniu. Rosyjski minister spraw zagranicznych poruszył temat porozumienia w przemówieniu, a jego wypowiedź czytamy w RMF24.pl:

Jak w każdej sytuacji użycia sił zbrojnych, oczywiście wszystko skończy się porozumieniem, ale jego parametry zostaną określone przez kolejne etapy działań wojennych. To rzeczywistość uwarunkuje to porozumienie.

Portal Ukraińska Prawda pochylił się nad tymi słowami. Słusznie zauważono tam, że ewentualne porozumienie zależeć będzie od tego, jak dalej przebiegną działania wojenne.

źródło: RMF24.pl, Ukraińska Prawda

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.