Rosja zajmie Kijów?! Świat na krawędzi wojny, niepokojące doniesienia

rosja zajmie kijów

Rosja zajmie Kijów?! Świat na krawędzi wojny. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia. Do zatrważających planów Rosjan miał dotrzeć Amerykański wywiad. Natomiast w dogrywce „Gościa Wydarzeń” głos w całej sprawie zabrał poseł Prawa i Sprawiedliwości, Bartosz Kownacki. Jego zdaniem wojna jest bardzo blisko. Tymczasem dziennik New York Times poinformował, że Rosja wycofuje swoich dyplomatów i ich rodziny z terenów Ukrainy. To także odbiera się jako gest, który może świadczyć o zbliżającej się inwazji na Ukrainę.

Rosja zajmie Kijów?! Świat na krawędzi wojny, niepokojące doniesienia z Ukrainy

Czy lada moment na świecie rozpęta się wojna? Niestety, ale właśnie takie doniesienia pojawiają się w mediach. Jeszcze niedawno do takowych wieści miał dotrzeć amerykański wywiad. Teraz temat poruszył także poseł Prawa i Sprawiedliwości, Bartosz Kownacki – wszystko w dogrywce programu „Gość Wydarzeń”. Zdaniem posła, wojna jest naprawdę bardzo blisko. Ma na to wskazywać szereg działań pomiędzy dwoma państwami. Portal wydarzenia.interia.pl przytacza słowa Kownackiego:

Nie ma wątpliwości, patrząc na szereg działań po stronie Ukrainy oraz Rosji, że jest blisko wojny. Jeżeli dojdzie do jakichś działań zbrojnych, to pewnie stanie się to wkrótce. Z powodu pogody to perspektywa najbliższego miesiąca.

Poseł dodał jeszcze:

Rosja chce osiągnąć swoje cele w Europie. Uzależnić ją od siebie. Widzimy przecież ceny gaz.

ZOBACZ TAKŻE: MISTRZOSTWA EUROPY PIŁKARZY RĘCZNYCH – POLSKA WYRAŹNIE PRZEGRYWA Z NIEMCAMI W OSTATNIM MECZU PIERWSZEJ FAZY TURNIEJU. WIADOMO Z KIM I KIEDY ZAGRAMY W FAZIE ZASADNICZEJ EURO!

Rosja wycofuje swoich dyplomatów i ich rodziny z terenów Ukrainy – niepokojący sygnał

Do interesujących informacji dotarł także dziennik New York Times. Jak się okazuje, Rosja miała zacząć operację wycofywania swoich dyplomatów z terenów Ukrainy. Popularna gazeta bierze pod uwagę dwie opcje. Albo Rosja rzeczywiście na poważnie szykuje się do inwazji, albo mamy do czynienia z prowokacją. W tym drugim przypadku ewakuacja może być udawana i stanowić kluczowy element propagandy.

W portalu gazetaprawna.pl czytamy, że wycofywanie personelu zaczęło się już 5 stycznia.

źródło: wydarzenia.interia.pl, gazetaprawna.pl, New York Times

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.