Rosja zaatakowała Łuck. To około 100 kilometrów od Polski [WIDEO]

rosja zaatakowała łuck

Rosja zaatakowała Łuck. To stolica obwodu wołyńskiego, która od Polski oddalona jest o zaledwie około 100 kilometrów. Atak na Łuck mają potwierdzać nagrania pojawiające się w sieci. Pierwsze wpisy na temat ataku w Łucku pojawiły się na Twitterze po godzinie 6 nad ranem. W o2.pl czytamy: „Ukraińskie miasto Łuck było przed chwilą celem rosyjskich nalotów”. Materiały można zobaczyć poniżej.

Rosja zaatakowała Łuck. To około 100 kilometrów od Polski. Są materiały [WIDEO]

Doniesienia pojawiające się w sieci wskazują na to, że Rosja zaatakowała ukraińskie miasta znajdujące się bardzo blisko polskiej granicy. Po godzinie 6 nad ranem na Twitterze pojawiły się doniesienia okraszone materiałami wideo, mówiące o tym, że ucierpiał Łuck. Znajduje się on około 100 kilometrów od polskiej granicy. Twitterowy wpis tłumaczy portal o2.pl – napisano tam:

Ukraińskie miasto Łuck było przed chwilą celem rosyjskich nalotów. Łuck jest położony mniej niż 100 km od granicy z Polską.

ZOBACZ TAKŻE: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ. W SIECI DRAMATYCZNE NAGRANIA. PIERWSZE OFIARY ŚMIERTELNE KONFLIKTU. [WIDEO]

Ukraińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych mówi, że w Łucku wysadzono wieżę telewizyjną

Jak na razie nie pojawiają się informacje o ofiarach ataku na Łuck. W sieci można przeczytać o jednej rannej osobie, jednak jak na razie nie potwierdzono tych doniesień. Natomiast – jak czytamy w o2.pl – Ukraińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podaje, że w Łucku wysadzono wieżę telewizyjną.

Łuck znajduje się około 100 kilometrów od Polski. Czy nasz kraj jest bezpieczny?

Wiele osób w Polsce z niepokojem spogląda na to, co dzieje się tuż za naszą granicą. Czy nasz kraj jest bezpieczny? Portal o2.pl przytacza słowa generała Waldemara Skrzypczaka, które padły w rozmowie z Wirtualną Polską. Cytujemy je poniżej:

Putin wie o tym, że jesteśmy państwem dobrze wyposażonym, przygotowanym do obrony, zdeterminowanym i zabezpieczonym przez NATO. Nie będzie próbował czegokolwiek z nami zaczynać, bo skończyłoby się to dla niego katastrofą.

źródło: o2.pl, Twitter, Wirtualna Polska

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.