Rosja wskazała konkretne warunki – Polacy mają czas do 13 kwietnia!

rosyjski wywiad

23 marca Polska poinformowała o wydaleniu z naszego kraju rosyjskich dyplomatów. Rosja nie pozostała dłużna i zapowiedziała, że polscy dyplomaci oraz pracownicy konsulatów mają czas do 13 kwietnia, by opuścić Rosję.

Rosja o wydaleniu polskich dyplomatów

23 marca polskie władze zadecydowały o wydaleniu z kraju 45 rosyjskich dyplomatów. Wówczas minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, cytowany przez wp.pl powiedział:

„Kiedy my wydaliliśmy 45 dyplomatów rosyjskich, dlatego że oddawali się działalności niegodnej dyplomatów, doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, że w stosunkach między państwami dominuje zasada wzajemności.”

Siergiej Andriejew – ambasador Rosji w Polsce już wtedy zapowiedział, że Rosja z pewnością nie przejdzie obojętnie obok tej decyzji.

Na odpowiedź Rosji nie trzeba było długo czekać. Jak poinformowało RMF, rosyjskie MSZ zakomunikowało, że polscy dyplomaci oraz pracownicy konsulatów muszą opuścić Rosję do 13 kwietnia. Informację tę otrzymał polski ambasador Krzysztof Krajewski.

„Wyrzucenie dyplomatów to odwet za działanie Polski, która 23 marca poinformowała o wydaleniu grupy rosyjskich dyplomatów za ich działalność niezgodną ze statusem dyplomaty, czyli za szpiegostwo” – powiedział w Szymon Jasina, rzecznik polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych w rozmowie z TVN24.

ZOBACZ TAKŻE: BRYTYJSKI WYWIAD POINFORMOWAŁ, KOGO ROSJANIE WERBUJĄ DO ARMII

Na Ukrainie wciąż niestabilnie

Sytuacja mająca miejsce za naszą wschodnią granicą wciąż nie jest stabilna. Rosja w dalszym ciągu atakuje Ukrainę, decydując się na coraz to bardziej radykalne kroki. Siły rosyjskie korzystają z niedozwolonej i niehumanitarnej broni, atakują cywilów, a także bombardują budynki mieszkalne. Na dniach w Buczy doszło do masowego mordu, w którym zginęło co najmniej 400 osób. Niedługo później miał miejsce atak na dworzec w Kramatorsku, w którym ukrywali się ludzie. Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Trzeba również przyznać, że waleczni Ukraińcy nie dają za wygraną i dzielnie bronią swojej ojczyzny. Szacuje się, że od rozpoczęcia agresji Rosji na Ukrainę zginęło około 18 tys. rosyjskich żołnierzy.

 

źródło: rmf24.pl, tvn24.pl, zdjęcie – screen YouTube

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.