Rolnicy sparaliżowali Paryż! Ogromny strajk w stolicy Francji

rolnicy sparaliżowali paryż

Rolnicy sparaliżowali Paryż! Potężny strajk w stolicy Francji trwa od rana. Poruszanie się po mieście jest praktycznie niemożliwe. Blokowane są nie tylko centralne ulice, lecz także choćby zjazdy z obwodnic. Farmerzy pragną zwrócić na siebie uwagę – zarzucają prezydentowi Emmanuelowi Macron, że ten nie spełnił obietnic wyborczych, a rolnikom żyje się coraz gorzej.

Rolnicy sparaliżowali Paryż – potężny strajk zablokował stolicę Francji

Takiego strajku rolników we Francji dawno nie było. Mianowicie, ogromna mobilizacja osób trudniących się w sektorze rolnictwa przeszła wszelkie oczekiwania. Na ulice Paryża wjechało mnóstwo ciągników oraz innego typu maszyn rolniczych. W niektórych kluczowych miejscach miasta porozrzucano snopki. Mieszkańcy są wściekli, jednakże organizatorzy protestów wyjaśniają, że to jedyna szansa, aby ktokolwiek zwrócił na nich uwagę. Podaje się, że korki które powstały w obrębie oraz w samej stolicy, mogą wynosić łącznie nawet blisko 200 kilometrów.

ZOBACZ TAKŻE: SKANDAL NA PORODÓWCE W SIERADZU! 27-LATEK POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW ZAATAKOWAŁ PIELĘGNIARKI ORAZ PACJENTKI. SĄ ZARZUTY DLA AGRESORA

„Macron ratuj wieś” – rolnicy szukają uwagi prezydenta Francji

Głównym założeniem protestu jest zwrócenie uwagi władz na niezbyt dobre warunki, które proponowane są właśnie rolnikom. Dlatego też na ciągnikach pojawiło się wiele transparentów o treści „Macron ratuj wieś” lub „Macron odpowiedz nam”.

źródło zdjęcia: euronews.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.