Polka zwyciężyła w 250-kilometrowym ultramaratonie

Polka zwyciężyła

Polka zwyciężyła w ultramaratonie i ustanowiła nowy rekord trasy. Jest to coroczny 250-kilometrowy, morderczy bieg po Pustyni Namib. We wtorek klasyfikację kobiet wygrała Katarzyna Orzechowska i co ciekawe, był to jej debiut w zawodach. 

 

Polka debiutowała w wyścigu i ustanowiła nowy rekord trasy

We wtorek zakończyła się kolejna edycja ultramaratonu na Pustyni Namib. Organizatorzy biegu poinformowali, że triumfatorką wśród kobiet została Polka – Katarzyna Orzechowska. Warto zaznaczyć, że był to jej pierwszy w życiu ultramaraton. Ponadto, biegaczka ustanowiła nowy rekord trasy. „Kasia dała dzisiaj z siebie wszystko i wydawało się, że staje się coraz silniejsza w miarę trwania wyścigu. Nieźle jak na biegacza biorącego udział w swoim pierwszym ultramaratonie” – skomentowali organizatorzy.

Dotychczasowy rekord należał do Dunku Kristiny Madsen i liczył 33 godziny, 52 minuty i 10 sekund. Analizując bieg Orzechowskiej, w ostatnim etapie musiała przebiec 90-kilometrów w mniej niż 12,5 godziny! Ponadto w klasyfikacji generalnej Orzechowska przegrała jedynie z dwoma mężczyznami – Namibijczykiem Wimem Steenkampem oraz Hiszpanem Julenem Calzadą Urdaibai’em. Warto również wspomnieć o panujących warunkach – temperatura zwykle osiąga ponad 50 stopni Celsjusza, a uczestnicy muszą biec razem z całym ekwipunkiem ważącym kilka, a czasem kilkanaście kilogramów.

Co ciekawe, Polka zaledwie pół roku temu urodziła syna. Prywatnie jest lekarzem i mieszka w Wiedniu. Dodatkowo między porodem a zawodami, wzięła udział w maratonie w Berlinie.

 

ZOBACZ TAKŻE: SZKOŁA W NORWEGII URUCHOMIŁA KIERUNEK O FC LIVERPOOLU

Beyond the Ultimate

Desert Ultra to bieg organizowany przez Beyond the Ultimate. Stworzyli oni serie biegów po pięknych i niezwykle ekstremalnych środowiskach. Sami organizatorzy mówią o swoim projekcie: „Specjalizujemy się w bezpiecznym dostarczaniu zmieniających życie i budzących pozytywne nastawienie do życia wyzwań w odległych i wymagających obszarach”

Stworzyli już Jungle Ultra – wyścig po Amazonii w Parku Narodowym Manú w Peru, Ice Ultra – bieg po zaśnieżonej Laponii, For Rangers Ultra na kenijskiej sawannie, górskie Mountain Ultra oraz Desert Ultra po Pustyni Namib w Namibii.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.