Robiąc te rzeczy, szkodzisz swojej cerze podczas upałów!

Przez ostatnie wysokie temperatury w naszym kraju, nie musimy nawet lecieć na wakacje gdzieś dalej. Tropiki, susza i brak wiatru to u nas najczęstsze cechy pogodowe. Niestety taki klimat źle wpływa na nasz organizm, a przede wszystkim na skórę. Robiąc te rzeczy, szkodzisz swojej cerze podczas upałów. Sprawdź jak prawidłowo o nią zadbać i czego unikać.

Jak dbać o cerę w upały?

Przede wszystkim warto pomyśleć o zmniejszeniu używanych kosmetyków do twarzy. Im więcej ich nałożymy na naszą cerę, tym jest większe prawdopodobieństwo, że szybciej zacznie się przetłuszczać. Serum, olejki, ciężki podkład. A tego chcemy unikać. Dlaczego? Ponieważ wtedy skóra przetłuszcza się szybciej, dochodzi do tego wysoka temperatura, dotykanie rękoma twarzy i wypryski na drugi dzień gwarantowane.

 

Najlepiej ograniczyć kosmetyki do minimum, gdyż to zawsze mniejsze ryzyko wystąpienia problemów.

Czego nie robić skórze podczas upałów?

Bardzo często poprawiamy makijaż, czy to w pracy czy na imprezie. Kilkanaście razy w ciągu dnia wyciągamy puder i nakładamy go na twarz. To zdecydowanie czynność, którą lepiej zaprzestać, gdy na dworze panują wysokie temperatury. Zanieczyszczamy ją wtedy oraz zapychamy pory, co sprawia wzmożoną produkcję łoju. Zdarza się również, że kobiety nie czyszczą regularnie pędzelków, a to dodatkowe siedlisko bakterii. 

Jak pozbyć się sebum? Najlepiej użyć bibułek matujących zamiast sukcesywnie dokładać podkładu lub pudru. Albo zdecydować się na naturale rozświetlenie twarzy, jednak nie każdemu to pasuje. Pamiętajmy również, że jeżeli chcemy używać podkładu, wybierzmy te mineralne lub kremy BB zamiast ciężkich, kryjących fluidów. To zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienie wyprysków. Robiąc te rzeczy, możesz poprawić kondycję cery podczas upalnych dni.

Prawidłowe nawilżenie cery

Chcąc nawilżyć skórę podczas upałów, wybierajmy te lekkie kremy nawilżające. Dobrze się też sprawdza żel z aloesu. Jest lekki i idealny na wysokie temperatury. Ale co najważniejsze, koniecznie należy stosować kremy z filtrem. Chroni to naszą cerę, a dermatolodzy doradzają, aby je stosować przez cały rok. Podkłady również są dostępne z filtrami, dlatego warto w to zainwestować, szczególnie latem!

Na koniec, woda! To element obowiązkowy. Należy pić ją w dużych ilościach, aby nawodnić organizm od środka.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.