Najdroższa woda? Woda z lodowca! Dlaczego tyle kosztuje?

Zastanawialiście się kiedyś, jaka jest najdroższa woda na świecie? Dlaczego jej cena jest tak wysoka, oraz jakie ma właściwości? Odpowiemy na wszystkie pytania! Zobacz fenomen wody z lodowca, która ostatnimi czasy jest na topie i staje się obiektem pożądania wielu osób!

Najdroższa woda

Najdroższa woda nazywa się Svalbardi i pochodzi z góry lodowej. Dokładniej rzecz ujmując: z archipelagu wysp gór lodowych, znajdujących się niespełna 1000 kilometrów od Północnego Koła Biegunowego.

Dystrybutorzy produkt uznają za niesamowity luksus – i trudno się z nimi w tej materii nie zgodzić. Sam fakt posiadania wody z lodowca brzmi prestiżowo. Z pewnością będzie to imponujące dla rodziny i znajomych, których możemy tym nietuzinkowym trunkiem poczęstować. Poza tym, woda z lodowca może służyć jako prezent – na wszystkie okazje. Pięknie pakowana, w dodatku jest pomysłem nieoczywistym, niekonwencjonalnym.

Woda z lodowca Svalbard

Polski dystrybutor wody na swojej stronie pisze ponadto, że omawiana woda jest pozbawiona minerałów, a jej pH jest równe wartości którą osiąga rozpuszczony śnieg. Urzeka jest niezwykle świeży smak, który podobno naprawdę można poczuć.

Towarzystwo Fine Waters, wodę z lodowca Svalbard uznało za najlepszą na świecie. Nadaje się ona idealnie do wykwintnych dań.

Najdroższa woda na świecie cena

Z pewnością wielu zastanawia się, ile kosztuje butelka tak zachwalanej, nieskazitelnej wody. Za butelkę o pojemności 750 mililitrów, należy zapłacić 320 złotych. Cena jest wysoka, jednak nie zaporowa – pod warunkiem, że chcemy kupić wodę jednorazowo, dla spróbowania lub na prezent. Gdybyśmy jednak chcieli poić się nią systematycznie, zakup zgrzewki składającej się z sześciu butelek wyniósłby… niemal 2 tysiące złotych.

Woda z lodowca sklep

Gdzie można kupić wodę z lodowca Svalbard? Jest ona w ofercie strony sh2op.pl. Konkretniej, można ją zakupić klikając w TEN LINK.

Dystrybutorzy ponadto podają, że proces otrzymywania wody z topniejącego lodowca jest często niebezpieczny, a przede wszystkim bardzo pracochłonny. Nie może zatem dziwić wysoka cena za niespełna litr. Woda pochodzi z topionego lodu, który nie ma żadnych zanieczyszczeń – jest on bowiem z epoki przedindustrialnej.

źródło zdjęć: nobleconcierge.com, sh2op.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.