Rekordowo duże dziecko przyszło na świat w Poznaniu!

rekordowo duże dziecko

Rekordowo duże dziecko przyszło na świat w Poznaniu! Jak się okazuje, w szpitalu imienia Franciszka Raszei urodził się chłopiec ważący blisko 6 kilogramów i mierzący 65 centymetrów. Dostał tam już jedyny odpowiedni w danej sytuacji przydomek – „Aleksander Wielki”. Noworodek jest zdrowy. Dobrze czuje się także jego matka.

Rekordowo duże dziecko przyszło na świat w Poznaniu!

Szpital imienia Franciszka Raszei w Poznaniu może być z siebie dumny – w jego murach na świat przyszło rekordowo duże dziecko! Dzięki niecodziennym narodzinom, o placówce medycznej z Wielkopolski sporo się teraz mówi. Chłopcu nadano imię Aleksander. Mianowicie, waży on blisko 6 kilogramów i mierzy 65 centymetrów, co jak na noworodka jest wynikiem naprawdę rzadkim i zaskakująco okazałym. Portal rmf24.pl, powołując się na „Głos Wielkopolski” podaje, że dziecko pieszczotliwie nazwano w szpitalu „Aleksandrem Wielkim”.

ZOBACZ TAKŻE: BUNT W REPREZENTACJI POLSKI SIATKAREK! ZAWODNICZY ZŁOŻYŁY DONOS NA SWOJEGO TRENERA – WYSŁAŁY GO DO ZWIĄZKU. CHODZI O NIERÓWNE TRAKTOWANIE W DRUŻYNIE. JACEK NAWROCKI MIMO TO Z NOWYM KONTRAKTEM

Dyrektor szpitala jest pewna, że to największe dziecko jakie przyszło na świat w tymże poznańskim szpitalu

W rozmowie z regionalną gazetą rodzice Aleksandra przyznali, że spodziewali się że dziecko będzie duże. Nie sądzili jednak, że aż tak. Przy porodzie zastosowano metodę cesarskiego cięcia. 

Dyrektor szpitala, Pani Elżbieta Wrzesińska-Żak jest przekonana, że „Aleksander Wielki” jest największym noworodkiem w historii poznańskiego szpitala.

źródło zdjęcia: blog.licencjanazdrowie.pl (poglądowe)

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.