Rekin ludojad atakuje w USA. Zobacz nagranie! [WIDEO]

Rekin ludojad – już sam termin, który określa to wodne stworzenie, przyprawia o gęsią skórkę. Rekin ludojad to jednak nic innego, jak popularny gatunek żarłacza białego. Potrafi on osiągać ogromne rozmiary. Jeden z bardziej okazałych gatunków zaatakował wędkarzy u wybrzeży New Jersey. Na szczęście obeszło się bez strachu. Zobacz nagranie całej sytuacji!

Rekin ludojad atakuje w USA

Sytuacja o której donoszą amerykańskie media, miała miejsce u wybrzeży New Jersey. Mówi się, że żarłacze białe są tam niezwykle rzadko spotykane. Wędkarze trafili jednak na niezwykle okazałego przedstawiciela gatunku.

Rekin do łodzi rybackiej podpłynął w czasie, gdy odbywały się zawody w wędkarstwie sportowym. Wielce prawdopodobne, że zwabiły go potężne worki z przynętami. Przygotowano je na połowy ostronosów atlantyckich. Ogromnego rekina, załoga łodzi zauważyła bardzo szybko.

Ogromny rekin ludojad

Rekin bardzo sprawnie podpłynął do łodzi i zaatakował worki z przynętami. Podczas próby schwytania ich, zaprezentował swoje budzące grozę, niezwykłe szczęki. Wszystko zostało nagrane, a ludzie widzący film bardzo szybko porównali go właśnie do popularnego filmu „Szczęki”.

Rekin podczas próby przejęcia przynęty, uderzył jeszcze w łódź. Rybacy opisują, że osiągał monstrualne rozmiary. Łowiący przyznali, że mimo sporego doświadczenia w zawodzie, jeszcze nigdy nie spotkali się z tak potężnym przedstawicielem gatunku. Miał on mierzyć 5 metrów i ważyć blisko 1000 kilogramów. Oznacza to więc, że był niczym połowa łodzi, na której znajdowali się biorący udział w zawodach.

Rekin ludojad – występowanie

Żarłacze białe upodobały sobie przede wszystkim ciepłe wody oceaniczne (od tropikalnych po umiarkowane). Pływają na różnych głębokościach, jednak sytuacja taka jak widoczna filmie pokazuje, że lubią pokazać się na powierzchni.

Rekin ataki na człowieka

Wiele źródeł podaje, że to właśnie żarłacza uważa się na najniebezpieczniejszego rekina na naszej planecie. Zła sława dotycząca tego, że żarłacz poluje na ludzi, nie jest do końca prawdziwa. Donosi się, że jego ataki skierowane na osoby to raczej pomyłki, tudzież po prostu obrona swojego terytorium.

Świadczy o tym choćby rodzaj ataków – ofiary rekinów często są jedynie ugryzione. Żarłacze znane są jednakże z tego, że ofiary na które polują, zwyczajnie rozrywają. W przypadku ludzi, takie zachowania rekinów raczej nie mają miejsca. W rezultacie, niezwykle rzadko dochodzi także do śmiertelnych ataków rekina ludojada.

Rekin ludojad – WIDEO

Poniżej widać nagranie zarejestrowane przez rybaków u wybrzeży New Jersey. Rekin robi na nim ogromne wrażenie.

These guys were enjoying a nice day of fishing about 30 miles off the coast of Manasquan when this happened … 🦈

Opublikowany przez The Asbury Park Press Wtorek, 18 czerwca 2019

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.