Fernando Torres kończy karierę! Co będzie robił dalej?

Fernando Torres kończy karierę – właśnie taka informacja z rana obiegła dziś cały świat. Popularny hiszpański napastnik powody swojej decyzji przedstawi niebawem. Za sobą ma jednak bardzo barwną karierę, obfitującą we wzloty i upadki, oraz naprawdę wiele strzelonych goli. Co Torres będzie robił dalej?

Fernando Torres kończy karierę

Fernando Torres o ważnej wiadomości poinformował za pośrednictwem Twittera. Hiszpan napisał tam:

Po 18 ekscytujących latach nadszedł czas, aby zakończyć moją piłkarską karierę.

Co więcej, podał on do wiadomości, że o konkretnych powodach podjęcia takiej a nie innej decyzji, opowie na konferencji prasowej którą zaplanował na niedzielę w Tokio. Wybór słynnego napastnika może rzeczywiście mieć jakieś konkretne podłoże – rodzinne lub zdrowotne. Trzeba bowiem przyznać, że Torres ma dopiero 35 lat, co nie jest sędziwym wiekiem dla napastnika, a wielu piłkarzy na tej pozycji gra nawet do 40. roku życia. Ponadto Mistrz Świata z 2010 roku do tej pory mógł liczyć na świetne zarobki w swojej chińskiej drużynie (3,5 miliona GPB rocznie).

Fernando Torres Instagram

Torres nagranie w którym informuje o podjętej decyzji opublikował także w portalu Instagram. Obserwuje go tam ponad 7 milionów użytkowników. Sam Torres jest dość aktywny w mediach społecznościowych, nie może zatem też dziwić sposób przekazanej przez niego informacji. W dwie godziny, fakt o zakończeniu przez niego kariery skomentowało 4 tysiące osób.

View this post on Instagram

Hola a todos ,estoy haciendo este video porque tengo algo muy importante que anunciaros . Después de 18 años apasionantes ,ha llegado el momento de poner punto y final a mi carrera . El próximo domingo día 23 a las 10:00 de la mañana ,hora local en Japón ,tendré una rueda de prensa en Tokio donde daré a conocer todos los detalles y contestaré a vuestras preguntas. .Nos vemos allí. Hi everybody, I’m making this video because I have something very important to announce. After 18 exciting years, the time has come to put an end to my football career. Next Sunday, the 23rd at 10:00 a.m., local time in Japan, I will have a press conference in Tokyo where I will explain all the details and answer your questions. See you there.

A post shared by 𝙵𝙴𝚁𝙽𝙰𝙽𝙳𝙾 𝚃𝙾𝚁𝚁𝙴𝚂 (@fernandotorres) on

Fernando Torres transfermarkt

Fernando Torres do tej pory występował w japońskim Sagan Tosu. Do tego klubu przeszedł ze swojego ukochanego Atletico Madryt. Właśnie z hiszpańskiej drużyny w 2007 roku przeszedł do Liverpoolu, w którym zasłynął z kapitalnej gry. Z The Reds kupiono go następnie do Chelsea za oszałamiającą kwotę 50 milionów Euro. 

Fernando Torres – co dalej?

Wielu zastanawia się, jakie plany na przyszłość ma Torres. Wszystko może jednak być zależne od oficjalnego powodu decyzji o końcu kariery, który kibice będą mogli poznać dopiero w niedzielę. Wielu piłkarzy po zakończeniu kariery zawodniczej, zostaje trenerami. Czy Torres zdecyduje się na taki ruch?

Nora Torres, Elsa Torres i Leo Torres

Fernando jest dumnym ojcem trójki dzieci – Nora, Elsa i Leo. Zasłynął z tego, że po wielkich momentach swojej kariery zabierał dzieci na murawę i świętował razem z nimi.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.