Recyklomaty w Warszawie – odzyskano 115 tys. sztuk odpadów!

Recyklomaty w Warszawie – w stolicy możecie w kilku miejscach oddać plastikowe butelki czy aluminium. Jest to zdecydowanie ekologiczne rozwiązanie, które pokazuje, że recykling jest możliwy i przede wszystkim bardzo prosty! Jak podają media, udało się już zebrać 115 tysięcy sztuk odpadów, co pokazuje, że Polak potrafi.

W stolicy postawiono na recykling

Niestety wielu osobom sztuka segregacji śmieci nie jest jeszcze dobrze znana, a przecież to jest banalnie proste i nie wymaga sporego wysiłku. Jednak dzięki coraz częstszym akcjom ekologicznym, świadomość Polaków o recyklingu się zwiększa.

W stolicy pojawiły się recyklomaty, czyli maszyny przyjmujące butelki plastikowe, szklane opakowania i wszelkie aluminium. Aktualnie macie do dyspozycji dwa: jeden na pl. Bankowym natomiast drugi na ulicy Ząbkowskiej. Ufundowane w ramach ekologicznego programu #Wciążzmieniamy przez Coca-Colę.

Recyklomaty w Warszawie – ile sztuk odpadów zebrano?

Jak podają Wirtualne Media, od lipca udało się zebrać ogromną liczbę odpadów! Mianowicie, 70 tysięcy plastikowych butelek, 16 tysięcy szklanych oraz 27 tysięcy puszek. Pokazuje to, jak bardzo ludzie angażują się w poprawę jakości życia oraz recykling. Dlatego recyklomaty się sprawdziły i mamy nadzieję, że będą też dostępne w innych miastach.

ZOBACZ TAKŻE: NAUKOWCY STWORZYLI KONSTRUKCJĘ SPRZĄTAJĄCĄ PLAMĘ ŚMIERCI DRYFUJĄCĄ PO OCEANIE

Mieszkańcy mogą liczyć na benefity. Na przykład każde opakowanie to 1 punkt w aplikacji ETS Portfel. Co można za nie wymienić? Kawa, bilety do kina albo zniżki na spektakle w Teatrze Capitol – to niektóre z udogodnień. Brzmi to całkiem ciekawie!

Z początku było trochę problemów z działaniem recyklomatów, jednak za każdym razem serwis sprawnie je naprawiał. Takich miejsc ma być w stolicy dziesięć, natomiast jeżeli program odniesie sukces, jest szansa, aby maszyny pojawiły się w innych miastach.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.