Rasistowska ulotka na lekcji religii – sprawę skomentowała przełożona autorki grafiki!

Rasistowska ulotka

Skandal w jednej z wrocławskich szkół! Rasistowska ulotka trafiła w ręce dzieci podczas lekcji religii. Rodzice i internauci nie kryją oburzenia. Głos w sprawie zabrała przełożona autorki grafiki. Co ma na swoją obronę?

Rasistowska ulotka na lekcji religii

W jednej z wrocławskich szkół uczniowie otrzymali na lekcji religii ulotkę, na której widnieje napis: „Lampa bez oliwy jest ciemna, człowiek bez modlitwy też”. Co więcej, tuż pod tymi słowami znajduje się grafika przedstawiającego czarnoskórego chłopca, który ubolewa, iż modlitwa nie może zmienić koloru jego skóry.

Szkoda, że modlitwa nie rozjaśnia także skóry – brzmią słowa chłopca.

Warto dodać, że grafika pochodzi z magazynu „Mały Gość Niedzielny”, a dokładniej numeru wydanego w 2008 roku.

Sprawę nagłośnił m.in. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który na swoim oficjalnym profilu na Facebooku opublikował zdjęcie rasistowskiej ulotki. Co więcej poinformowano, iż sprawa trafi do prokuratury.

Najwyższa pora oddzielić kościół od państwa i wyprowadzić indoktrynację religijną z publicznych szkół! Zawiadamiamy prokuraturę o propagowaniu rasizmu i deprawowaniu dzieci przez osoby związany z kościołem katolickim w Polsce – czytamy w poście Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. 

 

RASISTOWSKIE TREŚCI PROPAGOWANE NA LEKCJACH RELIGII KATOLICKIEJ

„Lampa bez oliwy jest ciemna, człowiek bez modlitwy też…

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Sobota, 13 marca 2021

ZOBACZ TAKŻE: HOLANDIA: DOROŚLI ROZBIERAJĄ SIĘ PRZED DZIEĆMI W TELEWIZYJNYM SHOW

Do skandalicznego błędu przyznała się Gabriela Szulik, redaktorka naczelna katolickiego magazynu dla dzieci. Kobieta wytłumaczyła, że osoba odpowiedzialna za wykonanie grafiki zainspirowała się… Afrykanami decydującymi się na zabieg rozjaśniania skóry.

To wpadka, niezręczność. Nie było naszym zamiarem obrażać kogokolwiek, bo nie mamy rasistowskich poglądów. Do głowy by mi nie przyszło, że to może mieć podtekst rasistowski, bo po prostu nie mam takich myśli – skomentowała sprawę redaktorka naczelna, w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Z kolei socjolog, Ireneusz Krzemiński uważa, że osoba bez poglądów rasistowskich nie wpadłaby na taką grafikę.
Te ulotki są znakiem głębokiej choroby polskiego Kościoła, w którym od pewnego czasu dojrzewa zdumiewający nurt bazujący na nienawiści do gejów i uprzedzeniach rasowych – dodał.
.

źródło: facebook.com, tvn24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.