Radio Maryja podzieliło się „łóżkowymi” radami. Jak być dobrą żoną? Te słowa was zaskoczą!

Tadeusz Rydzyk

Radio Maryja jako katolicka stacja przekazująca typowo religijne treści. Słowa radiowców i duchownych wielokrotnie budziły kontrowersje, jednak tym razem oburzyły nawet ekspertów, którzy stwierdzili, że audycja może zachęcać do… gwałtu.

Radio Maryja radzi, jak dobrze współżyć z małżonkiem

Jedna z audycji katolickiego radia skupiała się na współżyciu małżonków. Z rozgłośni mogliśmy się dowiedzieć m.in., jak powinny postępować kobiety, aby być dobrymi żonami. Jak się okazuje, zdaniem katolickich radiowców oraz zaproszonych gości, mężczyzna ma prawo „domagać się od żony współżycia seksualnego”, nawet wtedy, kiedy kobieta nie wyraża takiej chęci. Obowiązkiem dobrej żony jest bowiem spełnianie potrzeb seksualnych męża.

A co z mężczyznami, którzy stosują wobec swoich rodzin przemoc, nadużywają alkoholu i życie z nimi to istny koszmar? Otóż Radio Maryja naucza, że to prawdziwy dar od Boga. Swego rodzaju wyróżnienie, ponieważ Bóg zesłał trudny los, bo wiedział, że „dasz sobie z nim radę”.

Trudny małżonek to prawdziwy dar od Pana Boga. Dar i ogromne wyróżnienie (…) bo Pan Bóg zauważył, że tylko ty dasz sobie z nim radę – mogliśmy usłyszeć podczas audycji.

ZOBACZ TAKŻE: TADEUSZ RYDZYK PRODI O PIENIADZE – SŁOWA DUCHOWNEGO BUDZĄ KONTROWERSJE!

Goście biorący udział w audycji prowadzonej przez Lecha Polakiewicza stwierdzili także, że małżeństwo wymaga pewnego rodzaju poświęcenia. Idąc ich tokiem rozumowania – gwałt to ofiara.

Żona nie może uważać swojego męża za agresora czy potencjalnego gwałciciela. Ma on prawo domagania się od żony współżycia seksualnego (…) Jeżeli w czasie współżycia seksualnego jedno z małżonków nie chce współżyć seksualnie, ale widać, że jest jakaś potrzeba z drugiej strony, to także jakaś forma ofiarowania siebie, dawania z siebie życia – powiedziano podczas audycji w Radiu Maryja.

Warto podkreślić, że goście biorący udział w audycji Radia Maryja to… mężczyźni. Porównali oni kobiety do „Sanktuarium”, a sypialnię do jednego z ołtarzy znajdujących się w owym „Sanktuarium”.

Kobieta to sanktuarium życia, a sypialnia to jest jeden z ołtarzy. (…) Kiedy zamykamy drzwi sypialni, Duch Święty z niej nie wychodzi – powiedziano.

Co o tym myślicie?

 

źródło: burbonik.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.