Putin wprowadził stan wojenny! Ogłoszono „wysoki poziom alarmowy”

nowe informacje o asteroidzie

Putin wprowadził stan wojenny! Rosja podejmuje kolejne nieoczekiwane działania. Co tak naprawdę planuje Moskwa? Jak donoszą światowe media, Władimir Putin stan wojenny ogłosił w obwodach donieckim, chersońskim, ługańskim i zaporoskim. To oczywiście te regiony, które nielegalnie włączono w struktury Rosji po sfingowanych referendach. W istocie należą tak naprawdę do Ukrainy. Gdyby tego było mało, Putin ogłosił też tak zwany „wysoki poziom alarmowy” w niektórych regionach Rosji.

Putin wprowadził stan wojenny! Ogłoszono „wysoki poziom alarmowy” – co to oznacza?

Moskwa nadal podejmuje nieoczekiwane i zaskakujące działania. Władimir Putin postanowił ogłosić stan wojenny w regionach, które Rosja nielegalnie zagrabiła Ukrainie. Mowa o obwodach donieckim, chersońskim, ługańskim i zaporoskim, gdzie miały miejsce sfingowane referenda. Rosja te tereny uznaje za swoją własność, podczas gdy tak naprawdę należą one do Ukrainy. RMF idąc za agencją RIA Novosti cytuje środową wypowiedź Władimira Putina:

Przypomnę, że w Donieckiej Republice Ludowej, Ługańskiej Republice Ludowej, a także w obwodach chersońskim i zaporoskim, zanim stały się częścią Rosji, istniał reżim stanu wojennego. A teraz musimy sformalizować to w ramach rosyjskiego ustawodawstwa. Dlatego podpisałem dekret o wprowadzeniu sytuacji militarnej w tych czterech podmiotach Federacji Rosyjskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Cennik detektywa Rutkowskiego. Tyle zapłacisz za śledzenie partnera, gdy podejrzewasz zdradę

Między innymi w Moskwie ogłoszono „wysoki poziom alarmowy”

Jak się okazuje, wprowadzenie stanu wojennego przez Putina na nielegalnie zajętych ukraińskich terenach to nie koniec rewelacji. O wszystkim na Twitterze pisze Łukasz Bok. Mianowicie, w obwodach graniczących z Ukrainą w Rosji wprowadzono tak zwany „średni poziom reakcji”. Łukasz Bok określił to jako „stan wojenny light”, czyli lżejszą wersję stanu wojennego. Natomiast w pozostałych regionach centralnego i południowego okręgu federalnego (w tym w Moskwie) wprowadzono „wysoki poziom alarmowy”. Jak tłumaczy dziennikarz, pozwala to między innymi skutecznie ograniczyć ruch pojazdów.

źródło: RMF24.pl, Twitter – Łukasz Bok

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.