Przyszły rok zapowiada się niezwykle pechowo – astrolodzy wskazali cztery daty!

Astrolodzy zapowiadają pechowy rok

Każdy z nas liczy, że kolejny rok będzie lepszy. Nowy rok zbliża się wielkimi krokami, a astrolodzy informują, że będzie on wyjątkowo pechowy. Za wszystko odpowiada zjawisko retrogradacji Merkurego, które w 2022 roku pojawi się aż czterokrotnie i przyniesie ogromnego pecha. O których datach mowa?

Astrolodzy o roku 2022

Astrologia polega na przewidywaniu przyszłości, korzystając m.in. z położenia ciał niebieskich na nieboskłonie. Ta pseudonauka cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem, a wielu ludzi ochoczo śledzi obiekty astralne, aby wiedzieć, co wkrótce się wydarzy.

Jednym ze zjawisk, na które zwraca się uwagę mówiąc o astrologii jest retrogradacja Merkurego, zwana również „okresem cienia”. Jest to czas, kiedy Merkury porusza się w przeciwnym kierunku niż normalnie. Astrolodzy potwierdzają, że wydarzenie to powtórzy się w 2022 roku aż czterokrotnie, w okresach:

  • 14 stycznia – 3 lutego
  • 10 maja – 2 czerwca
  • 9 września – 2 października
  • 29 grudnia – 18 stycznia

ZOBACZ TAKŻE: KIEDY NASTĄPI KONIEC ŚWIATA? NAUKOWCY OBLICZYLI, KIEDY SKOŃCZY SIĘ NA ZIEMI TLEN

Skutki retrogradacji Merkurego

Eksperci ostrzegają przed skutkami retrogradacji Merkurego, które mogą być dla nas odczuwalne. Merkury jest bowiem planetą odpowiedzialną za komunikację. Astrolodzy twierdzą więc, że podczas retrogradacji należy być wyjątkowo uważnym. Warto dokładnie przemyśleć, co się chce powiedzieć i napisać. Ostrzegają, że okresy te są wyjątkowo pechowe i dochodzi w nich do wielu konfliktów, kłótni i spięć. Eksperci ostrzegają również przed zawieraniem umów, kontraktów i podpisywaniem różnego rodzaju dokumentów. Ruch wsteczny Merkurego może sprawić, że podjęte w tym okresie decyzje nie do końca mogą być dobre. Wręcz przeciwnie, mogą przynieść pecha i niepowodzenie.

Warto również wspomnieć o relacjach międzyludzkich i związkach. Astrolodzy twierdzą, że „okres cienia” wpływa na pogorszenie się stosunków między partnerami, a niedokończone sprawy i tematy trudno będzie ukończyć z powodzeniem. Po zakończeniu retrogradacji przychodzi jednak moment, kiedy spojrzenie na własne życie i otaczający nas świat jest świeże, pełne optymizmu i energii, a relacje między partnerami ulegają znacznej poprawie.

 

źródło: papilot.pl, plotek.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.