Przerażający widok we Władysławowie! Straż Miejska apeluje do ludzi o ostrożność! [ZDJĘCIA]

Przerażający widok we Władysławowie

Przerażający widok we Władysławowie! Od kilku dni pada tam coraz więcej ptaków. Już pojawiły się pierwsze sygnały, że powodem najprawdopodobniej jest wirus ptasiej grypy. Straż Miejska zaapelowała do ludzi o niezbliżanie się do łabędzi w Zatoce Puckiej. Ofiarami wirusa padły również ptaki w sąsiednim powiecie.

Na wstępie zaznaczmy, czym jest wirus ptasiej grypy. Zakażanie wywołane jest przez wirus grypy typu A – H5N8. Zazwyczaj występuje u ptactwa, chociaż niejednokrotnie zdarzyły się również przypadki zakażenia wśród ludzi. Ptasia grypa nie jest niczym nowym i towarzyszy człowiekowi od dawna. Wirus może rozprzestrzeniać się w powietrzu oraz przez nawozy. Jest to ogromny problem dla hodowców drobiu. Osoby, w których pobliżu wykryto wirusa muszą szczególnie przestrzegać zasad higieny. Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje na temat nowych ognisk wirusa ptasiej grypy. Wszystko wskazuje na to, że tym razem to Władysławowo i Wejherowo może mieć z nim największy problem.

Zobaczcie również: Tysiące martwych ptaków na ulicach po sylwestrze – wina petard? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Przerażający widok we Władysławowie!

Jak się okazuje, coraz więcej przypadków ptasiej grypy ostatnio wykryto w województwie pomorskim. Natomiast w Parku Wejherowskim przed kilkoma dniami padły trzy czarne łabędzie. Do władz miast dochodzi coraz więcej sygnałów na temat nowych ognisk ptasiej grypy. Lokalne władze zapowiedziały zwołanie zespołu zarządzania kryzysowego, który miał miejsce we wtorek 16 lutego.

Na profilu w mediach społecznościowych Straży Miejskiej możemy zobaczyć przerażający widok we Władysławowie, który ukazał się spacerowiczom. Na zamarzniętej tafli morza padły dwa łabędzie. Zdjęcia ptaków opublikowała Straż Miejska na swoim Facebooku, która przy okazji zaapelowała do ludzi, aby unikali bliższego kontaktu z ptactwem. Jak czytamy w oświadczeniu:

Apelujemy do wszystkich mieszkańców Gminy Władysławowo o niezbliżanie się do łabędzi na Zatoce Puckiej oraz do innych ptaków przebywających w naszej gminie. Istnieje wysokie ryzyko wystąpienia ptasiej grypy w związku ze stwierdzeniem w przeciągu ostatnich dni dużej ilości martwych zwierząt w Powiecie Puckim […].

Tereny, na których znaleziono martwe ptactwo, zostały zagrodzone, a władze nie zamierzają lekceważyć tej sytuacji.

Źródło: Onet.pl, Facebook