Przerażające ustalenia ukraińskiego wywiadu: „Ryzyko użycia przez Rosję broni jądrowej bardzo duże”

nowe informacje o asteroidzie

Przerażające ustalenia ukraińskiego wywiadu: „Ryzyko użycia przez Rosję taktycznej broni jądrowej przeciwko Ukrainie jest bardzo duże”. Wadym Skibicki, czyli jak podaje RMF24.pl – przedstawiciel ukraińskiego wywiadu, ocenił ryzyko użycia broni masowego rażenia przez agresora z Rosji. Jego zdaniem jest ono wysokie. Skibicki rozmawiał z dziennikarzami The Guardian i powiedział czego potrzebuje Ukraina, aby skutecznie odeprzeć tego typu ataki.

Przerażające ustalenia ukraińskiego wywiadu: „Ryzyko użycia przez Rosję broni jądrowej jest bardzo wysokie”

Od momentu słynnego już orędzia Władimira Putina oraz późniejszych zapowiedzi między innymi Dmitrija Miedwiediewa, bardzo dużo mówi się o potencjalnym zagrożeniu nuklearnym ze strony Rosji. Teraz najnowsze niepokojące doniesienia pochodzą od przedstawicieli ukraińskiego wywiadu. Interesującej wypowiedzi udzielił Wadym Skibicki z ukraińskiego wywiadu wojskowego. Jego zdaniem ryzyko użycia przez Rosję broni jądrowej jest obecnie bardzo wysokie. Jego wypowiedź przytacza portal RMF24.pl:

Ryzyko użycia przez Rosję taktycznej broni jądrowej przeciwko Ukrainie jest bardzo duże. Gdyby do tego doszło, mogłyby zostać zaatakowane duże skupiska wojsk w pobliżu linii frontu, a także ważne punkty dowodzenia i obiekty infrastruktury krytycznej.

Skibicki z ukraińskiego wywiadu rozmawiał z brytyjskim portal The Guardian. Zdradził tam, co jest teraz niezbędne dla jego armii, aby skutecznie odpierać tego typu ataki ze strony putinowskiego reżimu:

W celu powstrzymania takiego ataku potrzebujemy nie tylko systemów przeciwlotniczych, ale również przeciwrakietowych.

ZOBACZ TAKŻE: Kreml masowo skupuje jodek potasu. Co to oznacza?

Użycie przez Rosję broni masowego rażenia równoznaczne z jej końcem?

Zdaniem sekretarza ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksija Daniłowa, Rosja używając broni masowego rażenia podpisze na siebie wyrok. To będzie oznaczać jej zupełne wykluczenie nawet z grona sojuszników, za jakich uważa się Chiny. Słowa Daniłowa przytacza RMF24.pl:

Jeśli Putin użyje na Ukrainie broni jądrowej, będzie to oznaczało koniec Rosji; nikt na świecie, w tym także Chiny, nie chciałby wtedy mieć nic wspólnego z Kremlem.

Drastycznych ruchów Rosji obawiają się przedstawiciele Stanów Zjednoczonych. Jak przyznał rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby – użycie przez Moskwę broni jądrowej spotka się z wielkimi konsekwencjami. Jake Sullivan z Białego Domu dodał, że groźny Putina w USA traktowane są bardzo poważnie.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.