Przerażające orędzie Putina. Ogłosił częściową mobilizację. Globalny konflikt wisi na włosku?

koniec kas samoobsługowych

Przerażające orędzie Putina. Wystąpienie prezydenta Rosji przekładano już od wczoraj, jednak dopiero dziś nad ranem Władimir Putin wystąpił przed kamerami i wygłosił niepokojące orędzie do swojego narodu. Jego głównym punktem było ogłoszenie częściowej mobilizacji w kraju. Putin mówił między innymi o działaniach zachodu wymierzonych w Rosję. Dodał także: „Aby chronić nasz kraj i ludzi, używamy wszystkich dostępnych nam środków”. Czy globalny konflikt wisi na włosku?

Przerażające orędzie Putina. Ogłosił częściową mobilizację, uderzał w kraje zachodnie. Globalny konflikt wisi na włosku?

A więc stało się – przekładane od wczoraj orędzie Władimira Putina miało miejsce dziś nad ranem. Rosyjski dyktator zgodnie z przewidywaniami ogłosił częściową mobilizację. Działania w tym kierunku mają rozpocząć się już dziś. Putin podpisał specjalny dekret, na mocy którego „służbie wojskowej będą podlegali tylko obywatele, którzy znajdują się w rezerwie”. Specjalne szkolenia przejdą poborowi.

Putin podczas wystąpienia mówił:

Aby chronić nasz kraj i ludzi, używamy wszystkich dostępnych nam środków.

Mocne słowa o krajach zachodnich. „Celem części zachodnich elit jest osłabienie naszego kraju”

Rosyjski dyktator poruszył też temat krajów zachodnich. Mówił tam, że ich celem jest osłabienie Rosji:

Celem części zachodnich elit jest osłabienie naszego kraju. Mówią, że Rosja powinna podzielić się na kilka skonfliktowanych części. Uczynili z totalnej rusofobii swoją broń. […] Konieczna była decyzja o wyprzedzającej operacji wojskowej.

ZOBACZ TAKŻE: Tryb zimowy w oknach – jak to zrobić? Tak najłatwiej zaoszczędzisz na ogrzewaniu

Putin grozi: „zachód przekroczył każdą linię”. Pojawił się temat broni nuklearnej

Władimir Putin mówił, że „zachód przekroczył każdą linię”. Poruszył też temat tak zwanego „szantażu nuklearnego”:

NATO prowadzi rekonesans w całej południowej Rosji. Otwarcie mówią, że Rosja musi zostać pokonana na polu bitwy. W grę wchodzi również szantaż nuklearny. Tym, którzy wypowiadają takie słowa, przypominam, że nasz kraj też ma takie możliwości. Używamy wszelkich środków, aby chronić naszych ludzi. To nie blef. Nasza suwerenność i wolność zostaną zabezpieczone wszelkimi dostępnymi środkami.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.