Loteria szczepionkowa rusza pełną parą – poznajcie atrakcyjne nagrody!

Loteria szczepionkowa nagrody

Loteria szczepionkowa to jeden ze sposobów, aby zachęcić Polaków do przyjmowania preparatów przeciwko koronawirusowi. Jak się okazuje, nagrody są bardzo cenne i jest ich całkiem sporo. Kiedy odbędą się poszczególne losowania i co można wygrać? Poznajcie szczegóły!

Loteria szczepionkowa

Pandemia śmiercionośnego wirusa raz na zawsze zmieniła losy całego świata. Przypomnijmy, że do tej pory na całym świecie odnotowano ponad 180 mln zakażeń, z czego 3,9 mln to ofiary śmiertelne. Sytuacja w naszym kraju swego czasu również nie prezentowała się najlepiej. Za nami 3 fale pandemii, podczas której śmierć poniosło prawie 75 tys. osób.

Aby wrócić do normalności i wygrać tą nierówną walkę, niemalże na całym świecie rozpoczęły się szczepienia. Na ten moment w Polsce szczepionkę przyjęło ponad 16 mln osób, z czego 11 mln przyjęło pełną dawkę.

Wczoraj przekroczyliśmy 27 milionów wykonanych szczepień. Pierwotny cel to było 20 mln do końca czerwca – poinformował Michał Dworczyk

Na zwiększenia frekwencji szczepień ma wypłynąć tzw. loteria szczepionkowa, w której do wygrania są atrakcyjne nagrody. Loteria startuje 1 lipca i będzie realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek skarbu państwa.

ZOBACZ TAKŻE: UTRATA PRACY ZA ODMOWĘ SZCZEPIENIA? TO NIE ŻART

Jak informuje polsatnews.pl, loterią podzielono na kilka kategorii, a jej koniec zaplanowano 30 września 2021 roku.

Nagrody natychmiastowe rozdawane są codziennie. Wynoszą 200 zł i są przyznawane co 500 osobie, natomiast co 2 tys. osobie przyznawana jest nagroda w wysokości 500 zł. Kolejna kategoria to nagrody tygodniowe, które odbywają się w każdą środę. Do wygrania jest 60 nagród po 50 tys. zł, a także 720 hulajnóg elektrycznych marki Segway-Ninebot. Co miesiąc 6 osób otrzyma 100 tys. zł, a kolejne 6 samochód osobowy – Toyota Corolla. Losowanie głównych nagród odbędzie się 6 października i są to: 2 samochody osobowe Toyota C-HR oraz 2 czeki po 1 mlz zł każdy.

Co zrobić, aby wziąć udział w losowaniu?

Aby zawalczyć o nagrody wystarczy zarejestrować swój udział na stronie pacjent.gov.pl. Inną opcją jest wykonanie bezpłatnego telefonu na numer 989 lub wysłanie wiadomości SMS o treści SzczepimySie na numer 880-333-333. Do loterii zgłosić się można również w punkcie szczepień.

 

źródło: polsatnews.pl, twitter.com, gisanddata.maps.arcgis.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.