Przerażająca iluzja optyczna. Wystarczy popatrzeć na kropkę [WIDEO]

przerażająca iluzja optyczna

Przerażająca iluzja optyczna podbija TikToka! W sieci nie brakuje zabaw polegających właśnie na iluzjach optycznych. Jedna z nich odbiła się ostatnio szerokim echem. Niektórzy uważają, że przeznaczona jest ona jedynie dla odważnych. Dlaczego? Wyjaśniamy poniżej! W dalszej części tekstu znajdziecie też nagranie, dzięki któremu będziecie mogli poddać się omawianej iluzji. Odważycie się?

Przerażająca iluzja optyczna. Wystarczy popatrzeć na kropkę [WIDEO]

Iluzje optyczne, jakie można spotkać w internecie, od dawien dawna cieszą się wielką popularnością. Ludzka ciekawość sprawia, że internauci bardzo chętnie sprawdzają ich działanie na własnej skórze. W ostatnim czasie bardzo popularna stała się jedna z iluzji, którą wypromowano na TikToku. Zdaniem wielu, jest ona nieco przerażająca. Dlaczego?

Iluzję na swoim kanale na TikToku umieścił popularny twórca. „Seandoesmagic” zgromadził w serwisie aż 21 milionów obserwujących. Jego nagrania zgromadziły natomiast grubo ponad 400 milionów polubień. Młody mężczyzna specjalizuje się właśnie w pokazywaniu sztuczek. Iluzja, która spotkała się z wielkim zainteresowaniem użytkowników, jest banalnie prosta. Na popularnym materiale wideo, TikToker mówi:

Zaraz cię zahipnotyzuję i sprawię, że będziesz miał halucynacje i pomyślisz, że twój pokój się kurczy.

Czy jednak wszystko rzeczywiście działa? Z wielu komentarzy pod nagraniem wynika, że rzeczywiście tak się dzieje. Na czym polega cała iluzja?

ZOBACZ TAKŻE: Nowe doniesienia w sprawie śmierci Mateusza Murańskiego. Kiedy pogrzeb?

Na tym polega cała iluzja – wystarczy wpatrywać się w czerwoną kropkę na środku. Później wystarczy przenieść wzrok na ściany. Działa?

Na materiale, który można zobaczyć poniżej, widoczny jest abstrakcyjny wzór, składający się z animowanych kształtów o białych i czarnych barwach. Po środku znajduje się natomiast czerwony punkt. To właśnie na nim powinniśmy skupić naszą uwagę. Im dłużej wytrwamy, zwłaszcza bez mrugania, tym bardziej spotęgowany powinien być efekt finalny iluzji. Autor sam poleca:

Możesz mrugać, jeśli zajdzie taka potrzeba, ale nie odrywaj wzroku od kropki.

Po wytężonym wpatrywaniu się w kropkę, następnie należy spojrzeć na otaczające nas ściany. Według relacji wielu osób, te zaczynają się błyskawicznie kurczyć. Czy w waszym przypadku będzie podobnie? Sprawdźcie sami! Wideo znajdziecie poniżej.

źródło: o2.pl, TikTok; foto: TikTok

@seandoesmagic MAKING YOUR ROOM SHRINK 😱😳 #opticalillusion #haunted #magictrick ♬ original sound – Seany

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.