Przepraszali za remont. Reakcja sąsiadów rozbroiła – zostawili kartkę na klatce schodowej

przepraszali za remont

Przepraszali za remont. Zostawili kartkę na klatce schodowej – na pewno nie spodziewali się takiej reakcji innych lokatorów! W sieci niezwykłą popularnością cieszy się zdjęcie z klatki schodowej w bloku, na którym widnieją ogłoszenia odręcznie pisane przez sąsiadów. Wiele osób patrzy na to z zazdrością, gdyż rzadko kiedy trafiają się tak zgrani lokatorzy. Co takiego na wieści o remoncie, odpowiedzieli inni mieszkańcy bloku proszącym o wyrozumiałość ludziom?

Przepraszali za remont. Reakcja sąsiadów rozbroiła – zostawili kartkę na klatce schodowej!

Do nietypowej sytuacji doszło w jednym w bloków wielorodzinnych. Jak z pewnością doskonale wiedzą mieszkańcy takich budynków – remonty sąsiadów bywają dość uciążliwe. Nie są jednak zabronione w ciągu dnia, toteż często trzeba zmagać się z nieprzyjemnymi hałasami, dobiegającymi zza ściany, z góry lub z dołu.

Mimo to, mieszkańcy budynku, którzy musieli wyremontować swoje mieszkanie, postanowili poinformować o tym fakcie innych lokatorów. Sporządzili specjalną kartkę, którą powiesili na klatce schodowej. Pojawiła się tam następująca treść:

Drodzy sąsiedzi! W związku z pracami remontowymi bardzo przepraszamy za utrudnienia i hałasy. Liczymy na wyrozumiałość.

Pod spodem autorzy kartki oczywiście się podpisali. Na odzew ze strony innych mieszkańców budynku nie trzeba było długo czekać. Okazał się on jednak zaskakujący. Co pojawiło się na kartkach, które pod ogłoszeniem powiesili inni sąsiedzi?

ZOBACZ TAKŻE: LISTA GRZECHÓW, ZA KTÓRE PODCZAS SPOWIEDZI NIE DOSTANIESZ ROZGRZESZENIA! O NIEKTÓRYCH MOŻESZ NAWET NIE MIEĆ POJĘCIA

„Tacy sąsiedzi to skarb” – zamiast niepotrzebnych kłótni, pojawiła się zaskakująca propozycja

Reakcja sąsiadów zaszokowała wszystkich. Momentalnie pod ogłoszeniem o remoncie, pojawiły się dwie inne kartki. Na pierwszej z nich, sąsiedzi „spod 2” napisali:

Nic nam hałas nie przeszkadza, ale po zakończonych pracach liczymy na wspólnego grilla na kamieniu przed klatką. Dla wszystkich sąsiadów z klatki. Sąsiedzi „spod 2”.

Swoje dodali od siebie też mieszkający pod numerem 5 – tym razem w formie wiersza:

My się również nie gniewamy
Bo sąsiadów super mamy
Hałas jakoś wytrzymamy
A i z grilla na kamieniu chętnie skorzystamy

Co sądzicie o takiej sąsiedzkiej postawie? Spotkaliście się kiedyś z równie serdecznym traktowaniem wśród lokatorów jednego budynku?

źródło: o2.pl, Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.