Przemyt Wietnamczyków do Polski. 10 osób na ciężarówce ze sklejką

przemyt wietnamczyków

Przemyt Wietnamczyków do Polski. Aż 10 osób znaleziono w ciężarówce przewożącej sklejkę. Żadna z nich nie miała dokumentów uprawniających do wjazdu do naszego kraju. Imigranci trafili w ręce Straży Granicznej, ta natomiast przekazała ich litewskim służbom. Takich przypadków mianowicie jest coraz więcej.

Przemyt Wietnamczyków do Polski – 10 osób schowanych w ciężarówce ze sklejką

W ostatnim czasie sporo mówi się o nielegalnych przemytach ludzi. Najwięcej uwagi poświęca się sprawie spod Londynu, gdzie w przyczepie-chłodni znaleziono aż 39 ciał. Tam przewóz imigrantów się nie udał, a jak wskazuje początkowe śledztwo – zamarzli oni ze względu na niezwykle niską temperaturę, panującą w feralnym tirze. Jak się okazuje, z przemytem osób mamy do czynienia także w Polsce. Służby właśnie ujawniły nielegalny przewóz dziesięciu Wietnamczyków na teren naszego kraju. Znajdowali się oni na ciężarówce przewożącej sklejkę. Nie mieli dokumentów, które uprawniałby ich do pobytu na terenie Polski.

ZOBACZ TAKŻE: „TĘCZOWY PIĄTEK” JUŻ DZIŚ W POLSKICH SZKOŁACH! RODZICE MOGĄ SPRZECIWIĆ SIĘ INICJATYWIE 

Zatrzymano polskiego kierowcę ciężarówki – grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności

W związku z przemytem Wietnamczyków, zatrzymano 44-letniego polskiego kierowcę feralnej ciężarówki. Odpowie za organizację nielegalnego przekroczenia granicy, za co może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawą momentalnie zajęła się Straż Graniczna. W wyniku czynności dochodzeniowych ustalono, że na ciężarówce znajduje się dziewięciu mężczyzn i jedna kobieta. Wszyscy to obywatele Wietnamu w wieku od 21 do 41 lat.

Co ciekawe, portal rmf24.pl przypomina sytuację sprzed zaledwie dwóch miesięcy, gdzie w podobnych okolicznościach do Polski chciało się dostać ośmiu obywateli Wietnamu. Wtedy przewoził ich Litwin.

źródło zdjęcia: wolnosc24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.