Zakaz hodowli zwierząt futerkowych – jest szansa na zmiany

Istnieje szansa, aby wprowadzić zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. To ważny temat, gdyż hodowanie i późniejsze zabijanie zwierząt budzi nadal ogromne kontrowersje i jest przede wszystkim działaniem niedopuszczalnym. Dodatkowo, dziś wypada Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, warto więc zadbać o żywe istoty na całym świecie. 

Czy jest szansa na zakaz hodowli zwierząt futerkowych?

Jak informuje Gazeta Polska Codziennie, istnieje szansa na nowelizację ustawy o ochronie zwierząt i ma ona być ponownie procedowana w nowej kadencji Sejmu. Podobno kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości w dalszym ciągu jest za zakazaniem tego typu działań.

Podkreślają, iż Polska jest na niższym poziomie niż inne kraje jeżeli chodzi o ochronę praw, w tym praw zwierząt, co dodatkowo sprawia, iż warto zająć się tym tematem bardziej poważnie.

Otwarte Klatki

W poprzedniej kadencji Sejmu nie przyjęto zakazu likwidacji ferm ze zwierzętami futrzanymi. Natomiast teraz ma się to zmienić. Na zlecenie organizacji „Otwarte Klatki” przeprowadzono badanie, według którego ponad 70% Polaków przyznaje, że miejsca hodowania zwierząt i późniejsze ich zabijanie w celu produkowania futer, powinno być zabronione. „Gazeta Polska Codziennie” podkreśla, iż:

Branża przez lata argumentowała, że likwidacja hodowli zwierząt futerkowych w Polsce doprowadzi do wzrostu bezrobocia i spadku wpływów do budżetu. „Tymczasem w ciągu czterech ostatnich lat produkcja futer spadła w Polsce o niemal połowę, a wartość eksportu spadła z 1,5 mld zł do 828 mln zł. W tym czasie bezrobocie w naszym kraju spadło z 9,1 proc. w 2015 do 5,1 proc.”

Dziś obchodzimy Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, która ma na celu regulację kwestii prawnych związanych z szeroko pojętą ochroną zwierząt. Dlatego warto nie tylko w ten dzień coś dla nich zrobić. Walczyć chociażby o lepsze traktowanie oraz bardziej komfortowe warunki życia. Więcej na ten temat dowiecie się w tym artykule.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.