Dziś „Tęczowy Piątek” – rodzice mieli prawo się nie zgodzić

dziś tęczowy piątek

Dziś „Tęczowy Piątek” – w wielu polskich szkołach odbywa się akcja organizowana przez Kampanię Przeciwko Homofobii. Jej celem jest pokazanie wsparcia dla młodzieży ze środowisk LGBT. Rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej, Anna Ostrowska, przypomina rodzicom, że rodzice mają prawo wyrazić stanowczy sprzeciw, jeśli nie zgadzają się z wartościami które promuje dane wydarzenie. 

Dziś „Tęczowy Piątek” – rodzice mieli prawo wyrazić sprzeciw dla tejże inicjatywy

„Tęczowy Piątek” w polskich szkołach to inicjatywa budząca spore kontrowersje. Wielu rodziców jest przeciwko tego typu akcjom. W tym roku zmieniła się także formuła całego przedsięwzięcia. Tym razem szkoły nie musiały się rejestrować w specjalnym systemie, aby wyrazić chęć udziału w wydarzeniu. Miało to wpłynąć na ograniczenie formalności, związanych z przystąpieniem placówek edukacyjnych do programu. Głos w sprawie akcji zabrała Anna Ostrowska, która jest rzecznikiem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Przypomniała rodzicom przeciwnym tego typu inicjatywom, że mają prawo wyrazić swoje zdanie na ten temat. Zaznaczyła także, że rodzice mają prawo decydować o tym, jak szkoły do których uczęszczają ich pociechy, organizują „Tęczowy Piątek”.

ZOBACZ TAKŻE: WYBUDOWALI NOWY STADION I NIE BĘDĄ MOGLI NA NIM GRAĆ! SKANDAL W BUNDESLIDZE

Programy wychowawcze powinny być ustalane wspólnie z nauczycielami i rodzicami

Rzeczniczka bardzo sumiennie wypowiedziała się na temat idei organizacji „Tęczowego Piątku”. Słowa Anny Ostrowskiej przytacza portal rmf24.pl, my cytujemy je poniżej:

To rodzice mają prawo do decydowania o tym, jakie treści wychowawcze są przekazywane ich dzieciom w szkole. Treści te muszą być również zgodne z programem wychowawczo-profilaktycznym uchwalanym przez radę rodziców. Szkoła musi przestrzegać prawa, a dobro dzieci jest naszym priorytetem.

To będzie już trzeci rok, w którym Kampania Przeciwko Homofobii organizuje „Tęczowy Piątek”. Pomysł od samego początku budzi spore kontrowersje, jednak przetrwał i nadal jest kontynuowany. Organizacja odpowiadająca za całą inicjatywę podkreśla, że jedynym celem tejże akcji jest okazanie wsparcia młodzieży ze środowisk LGBT. Podaje się ponadto, że około 70% takiej młodzieży ma do czynienia z przemocą na punkcie orientacji.

źródło zdjęcia: ddtorun.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.