Przełom w sprawie igrzysk olimpijskich w Tokio! Kibice będą mogli zobaczyć zmagania sportowców?

Przełom w sprawie igrzysk

Nastąpił przełom w sprawie igrzysk olimpijskich w Tokio. Wszystko wskazuje na to, że pomimo panującej pandemii japoński rząd nie zamierza rezygnować z organizacji i tak już przeniesionych w czasie igrzysk olimpijskich. Niemniej jednak już teraz zapadła decyzja odnośnie kibiców. Kto będzie mógł oglądać rywalizację sportowców na żywo? Poznajcie pierwsze ustalenia!

Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Przełom w sprawie igrzysk olimpijskich. Jak się okazuje, Japonia nie zamierza rezygnować z tej wielkiej sportowej imprezy. Według wstępnych ustaleń igrzyska olimpijskie odbędą się w tym roku. Rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia, jednak nie wszyscy będą mogli zobaczyć je na żywo. Dodajmy, że w ostatnim czasie w Japonii diametralnie wzrosła liczba zakażeń koronwiarusem. Choć sytuacja nieco się ustabilizowała, to i tak wśród obywateli Kraju Kwitnącej Wiśni panuje duże poczucie niepewności.

Zobacz również: Jak się czuje pacjent „zero” rok po zakażeniu? „Do dziś odczuwam skutki choroby”

Tym samym japoński rząd zdecydował, że tegoroczne igrzyska odbędą się z udziałem publiczności, jednak są oni przeciwni pojawieniu się kibiców z zagranicy. Wszystko wskazuje na to, że rywalizacje sportowców zobaczą na żywo tylko obywatele Japonii i osoby tam mieszkające.

Przełom w sprawie igrzysk olimpijskich w Tokio

Agencja informacyjna Kyodo, powołując się na źródła rządowe ogłosiła, że tegoroczne igrzyska odbędą się bez udziału zagranicznych kibiców:

Rząd Japonii wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom opinii publicznej i zorganizuje igrzyska olimpijskie bez udziału zagranicznych kibiców.

Jak donoszą media, choć taką decyzję podjęli już japońscy politycy, to musi ona być zgłoszona do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Rozmowy pomiędzy stronami mają się odbyć pod koniec marca. Rząd Kraju Kwitnącej Wiśni podjął taką decyzję, tłumacząc ją tym, że nie chce, aby do Japonii przedostały się nowe zaraźliwe szczepy koronawirusa, które jak wiadomo, są wykrywane w wielu krajach na świecie.

Natomiast w kwietniu po rozmowach z MKOI będzie wiadomo, ile miejsc zostanie przeznaczonych dla miejscowych kibiców. Na ten moment wiadomo również, że ceremonia otwarcia sztafety z pochodnią odbędzie się bez widzów. Uroczystość otwarcia zaplanowana jest na 25 marca 2021 roku.

Źródło: Sportowefakty.pl, YouTube.