Katechetka za karę zamknęła uczniów w klasie. Jeden z nich wyskoczył z okna

katechetka za karę

Katechetka za karę zamknęła uczniów w klasie. Jeden z nich wyskoczył z okna. Wszystko działo się we Wrocławiu w Szkole Podstawowej nr 109 przy ulicy Inżynierskiej. W stolicy Dolnego Śląska omal nie doszło do tragedii. Według informacji przekazywanych przez Radio Wrocław, chłopiec skoczył z wysokości około trzech metrów. Wiadomo dlaczego katechetka postanowiła uwięzić podopiecznych. Szczęśliwie dziecku nic się nie stało, ale całą sprawę zbada kuratorium oświaty.

Katechetka za karę zamknęła uczniów w klasie. Jeden z nich wyskoczył z okna

Takiej sytuacji jeszcze nie było. Do nieprawdopodobnego zdarzenia doszło we Wrocławiu. Wszystko miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 109 przy ulicy Inżynierskiej. To właśnie tam katechetka postanowiła za karę zamknąć w klasie dwóch uczniów. Niestety, nie był to zbyt przemyślany pomysł. Jeden z jej podopiecznych nie kalkulował i postanowił… wyskoczyć z okna. Dziecko skoczyło z wysokości około trzech metrów. Szczęśliwe nie odniosło żadnych obrażeń. Sytuacja budzi jednak sporo kontrowersji.

Na początek wypada zadać pytanie – dlaczego katechetka postanowiła w taki sposób ukarać dzieci? Portal wp.pl podaje, że ustaliło to Radio Wrocław. Według stacji poszło o to, że uczniowie (chłopiec i dziewczynka) zbyt długo ubierali się po zajęciach. To sprawiło, że nauczycielka zamknęła swoich podopiecznych w gabinecie bez żadnej opieki.

ZOBACZ TAKŻE: OGRANICZENIE PLANOWANYCH ZABIEGÓW! WSZYSTKO PRZEZ EPIDEMIĘ COVID-19 – POTRZEBNE WOLNE ŁÓŻKA DLA CHORYCH. TA INFORMACJA WYWOŁAŁA BURZĘ

Szkoła Podstawowa numer 109 we Wrocławiu zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec nieroztropnej katechetki

Choć chłopcu na szczęście nic się nie stało, upadek z wysokości około trzech metrów mógł mieć o wiele poważniejsze konsekwencje. Niemniej jednak Szkoła Podstawowa numer 109 we Wrocławiu zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec katechetki, która zamknęła dzieci w klasie. Dla Radia Wrocław mówiła o tym dyrektor szkoły, Dorota Wójcik-Hetman:

Przeanalizowaliśmy obowiązujące procedury, a w stosunku do nauczyciela, który zawinił, zostały podjęte działania dyscyplinarne wynikające z Karty Nauczyciela.

O wszystkim poinformowano także Dolnośląskie Kuratorium Oświaty – ten organ jest teraz na etapie wyjaśniania sprawy.

źródło: Google Maps, wp.pl, Radio Wrocław

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.