Przekroczenie poziomów kontrolnych mocy promieniowania w Czarnobylu. Co się dzieje?

przekroczenie poziomów kontrolnych

Przekroczenie poziomów kontrolnych mocy promieniowania w Czarnobylu. Jak podaje tvp.info oraz Twitter Radia TOK FM, „system monitoringu promieniowania Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia zarejestrował przekroczenie poziomów kontrolnych mocy promieniowania gamma w znacznej liczbie punktów obserwacyjnych„. Takie wieści przekazała Rada Najwyższa Ukrainy. Warto przypomnieć, że tereny Strefy Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej miały przejąć rosyjskie wojska. Co się dzieje?

Przekroczenie poziomów kontrolnych mocy promieniowania w Czarnobylu. Co się dzieje?

Bardzo niepokojące wieści docierają z terenów Strefy Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Właśnie te obszary miały przejąć rosyjskie wojska, co poprzedziły ciężkie walki z ukraińską armią. Niestety, obrona terenów elektrowni, gdzie przed laty doszło do potężnej tragedii, skończyła się fiaskiem. Teraz informacje, które skłaniają do refleksji, przekazuje Rada Najwyższa Ukrainy. Mianowicie, zaobserwowano przekroczenie poziomów kontrolnych mocy promieniowania gamma w Czarnobylu. O wszystkim pisze między innymi Twitter Radia TOK FM:

Rada Najwyższa Ukrainy poinformowała, że system monitoringu promieniowania Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia zarejestrował przekroczenie poziomów kontrolnych mocy promieniowania gamma w znacznej liczbie punktów obserwacyjnych.

ZOBACZ TAKŻE: POLACY NIE ZAGRAJĄ Z ROSJĄ W BARAŻACH DO MISTRZOSTW ŚWIATA W KATARZE! ZDECYDOWANE STANOWISKO POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ ORAZ REPREZENTANTÓW POLSKI Z ROBERTEM LEWANDOWSKIM NA CZELE! CO ZROBI FIFA?

Dokładnie sprawdzenie przyczyn „zmiany tła promieniowania” nie jest możliwe ze względu na działania wojenne

Jak czytamy w info.tvp, na chwilę obecną nie da się określić przyczyn „zmiany tła promieniowania”. To niemożliwe ze względu na prowadzone w tamtym rejonie działania wojenne i obecność rosyjskich wojsk na terenach Strefy Wykluczenia.

Przekroczenie poziomów kontrolnych mocy promieniowania zauważył również Państwowy Inspektorat Regulacji Jądrowej Ukrainy na Facebooku. Błyskawicznie o wszystkim poinformowano.

Państwowa Agencja Atomistyki uspokaja natomiast, że sytuacja radiacyjna w Polsce pozostaje w normie.

źródło: tvp.info, Twitter; źródło zdjęcia: zrzut ekranu YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.