Polacy nie zagrają z Rosją! Piłkarze odmówili wyjścia na boisko w barażach. Stanowisko PZPN

fatalne doniesienia

Polacy nie zagrają z Rosją! Piłkarze odmówili wyjścia na boisko w barażach. Oficjalne stanowisko przekazał także prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza. Wynika z niego jasno, że biało-czerwoni nie chcą grać z Rosją w barażach o Mistrzostwa Świata w Katarze i do takiego meczu po prostu nie dojdzie. Wszystko spowodowane jest agresją i inwazją tego kraju na Ukrainę. Szczegóły oraz oświadczenie piłkarzy polskiej drużyny i Cezarego Kuleszy, prezentujemy poniżej. Głos w sprawie zabrał też Robert Lewandowski.

Polacy nie zagrają z Rosją! Piłkarze odmówili wyjścia na boisko w barażach! Mówi o tym cały świat

A więc stało się! Polska reprezentacja zdecydowanie odmówiła rywalizacji z Rosją o awans do Mistrzostw Świata w Katarze, które odbędą się już w tym roku. W sieci pojawiło się dziś oświadczenie prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Cezary Kulesza na Twitterze zakomunikował:

Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji. To jedyna słuszna decyzja.

ZOBACZ TAKŻE: POTĘŻNY POCISK TRAFIŁ W BLOK MIESZKALNY W KIJOWIE. DRAMATYCZNE NAGRANIE W SIECI – WSZYSTKO ZAREJESTROWAŁY KAMERY! [WIDEO]

Bardzo mocne stanowisko wszystkich polskich reprezentantów. Głos zabrał Robert Lewandowski

W mediach społecznościowych polskich reprezentantów pojawiło się bardzo mocne oświadczenie, odnoszące się do odmowy gry przeciwko Rosji. Jego treść prezentujemy poniżej:

My, piłkarze reprezentacji Polski, wspólnie z PZPN podjęliśmy decyzję, że w wyniku agresji Rosji na Ukrainę nie zamierzamy wystąpić w barażowym meczu z Rosją. Nie jest to łatwa decyzja, ale w życiu są ważniejsze sprawy niż piłka nożna. Myślami jesteśmy z narodem ukraińskim i naszym Przyjacielem z reprezentacji Tomkiem Kędziorą, który wraz z rodziną wciąż przebywa w Kijowie.

Sprawę zdecydowanie skomentował także Robert Lewandowski:

źródło: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.