Barmani się skrzyknęli. To robią z „wódką Putina”! [WIDEO]

barmani się skrzyknęli

Barmani się skrzyknęli. To robią z – jak to sami mówią – „wódką Putina”! Chodzi rzecz jasna o alkohol, który pochodzi z Rosji. Pracownicy barów postanowili, że przestaną go serwować swoim klientom. Zamiast tego, na barze starają się serwować wódkę pochodzącą z Ukrainy. Ponadto rosyjski alkohol ostentacyjnie wylewany jest do zlewu i zapowiada się, że nie będzie już więcej kupowany. W sieci pojawiły się liczne nagrania, prezentujące takie zachowania. Świat jest zachwycony tym małym gestem. Nagrania znajdziecie poniżej.

Barmani się skrzyknęli. To robią z „wódką Putina”! Sieć obiegły liczne nagrania [WIDEO]

Oczy całego świata skierowane są na Ukrainę, która brutalnie i bezprecedensowo została zaatakowana przez Rosję. Głosy wsparcia dla Ukraińców płyną jednak ze wszystkich stron. Kraje zachodnie nakładają na Rosję coraz to poważniejsze sankcje. Między innymi w Polsce trwa prężna pomoc uchodźcom. Organizowane są zbiórki żywności, ubrań, załatwiany jest transport i noclegi dla rodzin z dziećmi, które uciekają przed wojną.

Jak się jednak okazuje, „walka z Rosją” trwa też na innych, mniej oczywistych płaszczyznach. Donosi o tym portal wiadomosci.wp.pl, który zwrócił uwagę na akcję barmanów ze Stanów Zjednoczonych. Mianowicie, tamtejsi barmani zrezygnowali z podawania wódki produkowanej w Rosji. Niektórzy zdejmują rosyjską wódkę z półek sklepowych i barowych, inni natomiast ostentacyjnie ją wylewają. W sieci pojawiają się nawet nagrania prezentujące takie sytuacje. Barman na poniższym materiale pochodzącym z ośrodka narciarskiego Magic Mountain w Londonderry w stanie Vermont mówi wprost, że „nie podają tutaj rosyjskich produktów”. Chwilę później cała wódka ląduje w odpływie:

ZOBACZ TAKŻE: PRZEKROCZENIE POZIOMÓW KONTROLNYCH MOCY PROMIENIOWANIA W CZARNOBYLU. WCZEŚNIEJ TEREN MIELI PRZEJĄĆ ROSYJSCY ŻOŁNIERZE. CO SIĘ DZIEJE?!

Kanada również po stronie Ukrainy – wycofuje rosyjskie produkty ze sprzedaży

W „walkę” zaangażowała się również Kanada. Tamtejszy koncern Liquor Control Board of Ontario ogłosił, że z sieci sprzedaży znikają wszystkie produkty, które wyprodukowano w Rosji. Na WP czytamy, że chodzi o aż 679 sklepów w regionie.

źródło: Wirtualna Polska, Twitter; źródło zdjęcia: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.