Przeklinające papugi w ZOO – ptaki zaczęły przesadzać, obsługa musiała je odizolować

przeklinające papugi

Przeklinające papugi w ZOO! Do niesłychanej sytuacji doszło w jednym z ogrodów zoologicznych w Wielkiej Brytanii! Pięć papug afrykańskich nabrało bardzo złych manier – prawdopodobnie ucząc się tego od zwiedzających. Zwierzęta zaczęły przeraźliwie przeklinać, co dodatkowo przyciągało turystów. Choć śmiechom nie było końca, pracownicy ZOO zdecydowali, że ptaki przynajmniej na jakiś czas trzeba odizolować od ludzi. Wszystko w nadziei, że te przestaną używać niestosownych słów.

Przeklinające papugi w ZOO – ptaki zaczęły przesadzać, konieczne było usunięcie je z terenu ogrodu zoologicznego

Do niesłychanej sytuacji doszło w Lincolnshire Wildlife Park, a więc w jednym z ogrodów zoologicznych w Wielkiej Brytanii. Mianowicie, władze ZOO zaczęły mieć poważne problemy z mieszkającymi tam papugami. Niesforne ptaki nauczyły się bowiem… przeklinać. Robiły to jednak na tyle często i wyraziście, że z zabawnego incydentu, przerodziło się to w poważną wadę. A to dlatego, że częstymi odwiedzającymi park, są dzieci.

Pięć papug siarczyście klęło najpierw na obsługę i pracowników ogrodu, a następnie na turystów. Ci na wszystko reagowali śmiechem. Jak jednak podaje portal turystyka.wp.pl, papugi także to zaczęły naśladować. Wtedy, jedna z nich przeklinała, a reszta zanosiła się śmiechem. Dyrekcja ogrodu miała nadzieję, że zwierzętom przeklinanie w końcu się znudzi. Nic bardziej mylnego. Papugi w końcu musiały zostać odizolowane od ludzi.

ZOBACZ TAKŻE: TIKTOK PO RAZ KOLEJNY SZOKUJE – NAJNOWSZY TREND PRZYPRAWIA O DRESZCZE. UŻYTKOWNICY APLIKACJI PIŁUJĄ SOBIE ZĘBY PILNIKAMI DO PAZNOKCI. NAGRANIA PUBLIKUJĄ W SIECI

Decyzja o usunięciu papug z ZOO była konieczna – według pracowników, ptaki opanowały siarczyste przekleństwa do perfekcji

Choć problem przeklinających papug jest dość powszechny, tym razem problem był szczególny. Pięć papug – kolokwialnie mówiąc – napędzało się wzajemnie kolejnymi przekleństwami. Tej karuzeli nieprzyzwoitych słów, nic nie było w stanie powstrzymać.

Jedynym wyjściem z sytuacji okazała się izolacja niesfornych papug. Ptaki umieszczono w miejscu, gdzie obcować będą z innymi dzikimi papugami. Tam powinny znów nauczyć się normalnego zachowania. Jak podaje jednak Wirtualna Polska, każdą z pięciu niesfornych papug umieszczono w innym miejscu ośrodka, aby nie miały na siebie złego wpływu. Nie wiadomo, czy wrócą jeszcze do ZOO.

źródło: turystyka.wp.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.