Obostrzenia powracają! A jednak – co ulegnie zmianie względem obecnej sytuacji?

obostrzenia powracają

Obostrzenia powracają! Jak donoszą dziennikarze portalu RMF24.pl, resort zdrowia już lada moment planuje przywrócić niektóre obostrzenia, które mają po raz kolejny wyhamować rozpędzającą się epidemię koronawirusa. W ostatnich dniach notowane są duże wzrosty ilości zakażonych osób w naszym kraju. Nowe zasady dotyczyć mają między innymi działania restauracji i barów, wesel, oraz zakrywania ust oraz nosa – nawet w otwartej przestrzeni.

Obostrzenia powracają! A jednak – co ulegnie zmianie względem obecnej sytuacji? Resort zdrowia ma kilka pomysłów

Niepokojące liczby związane z codziennymi raportami zakażeń, które prezentuje Ministerstwo Zdrowia, będą skutkować nowymi obostrzeniami. Donosi o tym między innymi portal RMF24.pl, powołując się na zapowiedzi ministra Adama Niedzielskiego.

Jedna z najważniejszych zmian dotyczy stref żółtych, w których będzie trzeba zasłaniać usta oraz nos także na świeżymi powietrzu – a nie tylko w sklepach itp. Dotąd taki obowiązek dotyczył jedynie stref czerwonych. Jak podkreślał sam minister, którego wypowiedź przytoczył portal RMF:

Maseczka jest realnym narzędziem obrony przed koronawirusem w skali ogólnospołecznej.

To jednak nie koniec zmian. Ministerstwo po raz kolejny postanowiło pod lupę wziąć wesela i inne typy zgromadzeń. Mianowicie, w strefie żółtej w weselach udział wziąć będzie mogło tylko 75 osób. W strefie czerwonej natomiast – jedynie 50. 100 osób bawić będzie mogło się w strefach zielonych.

ZOBACZ TAKŻE: WIELKI PROBLEM BRYTYJSKIEGO ZOO! CHODZI O PRZEKLINAJĄCE PAPUGI. SIARCZYSTE WIĄZANKI LECIAŁ W KIERUNKU OBSŁUGI OGRODU ZOOLOGICZNEGO ORAZ ZWIEDZAJĄCYCH. PTASZYSKA POSTANOWIONO ODIZOLOWAĆ

Istotna zmiana w funkcjonowaniu barów i restauracji! Na co należy się przygotować?

Jak się okazuje, istotne zmiany czekają także branżę gastronomiczną oraz bary. To kolejny zabieg, mający na celu nieco wyhamować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

O co konkretnie chodzi? Jak się okazuje, zmiany dotyczyć będą godzin otwarcia restauracji oraz barów. Jak na razie mowa jedynie o strefie czerwonej. W niej wszystkie lokale gastronomiczne mają być zamykane już o godzinie 22. Argumentuje się to faktem, że z restauracji powoli znikają ogródki gastronomiczne, co dawało pewną barierę bezpieczeństwa. Teraz natomiast ludzie chętniej gromadzić będą się w środku lokali. Z tego też powodu zdecydowano, że powinno się je szybciej zamykać.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.