Przebrał się za choinkę i zaraził 44 osoby – nie żyje recepcjonistka szpitala!

Przebrał się za choinkę

Pracownik szpitala w San Jose przebrał się za choinkę, aby rozweselić przebywających w szpitalu pacjentów. Niestety nie wiedział, że jest chory na koronawirusa i w efekcie rozprzestrzenił wirusa na oddziale intensywnej terapii. 44 osoby zachorowały, a jedna zmarła.

Przebrał się za choinkę i zaraził 44 osoby

Do niebywałego wydarzenia doszło w szpitalu w San Jose w stanie Kalifornia. Jeden z pracowników postanowił podnieść na duchu przebywających w placówce pacjentów. W związku z tym zdecydował się przebrać w… choinkę. Dokładnie w Boże Narodzenie ubrał strój dmuchanej choinki i wyruszył na spacer po szpitalu. Okazało się, że przebrany pracownik był zakażony koronawirusem i rozsiewał go dalej.

Oczywiście jest to bardzo nietypowa sytuacja, w której pracownik działał w dobrych intencjach, ale bez wcześniejszego ustalenia lub zgody – tłumaczyła wiceszefowa szpitala, Irene Chavez.

W efekcie zaraził 44 pracowników w tym kobietę pracującą w rejestracji, która zmarła. Zdaniem ekspertów, wentylator znajdujący się w kostiumie mógł rozprzestrzenić kropelki z koronawirusem po całym oddziale intensywnej terapii. Warto dodać, że w szpitalu przebywali wówczas pacjenci z Covid-19.

Szanując prywatność pacjentów i ich rodziny nie mamy żadnych dodatkowych informacji do przekazania. Nasze myśli i modlitwy kierujemy do osób dotkniętych tą straszną stratą. Zapewniamy wsparcie naszym pracownikom w tym trudnym okresie – czytamy w oświadczeniu szpitala wysłanym do lokalnej telewizji KTVU.

ZOBACZ TAKŻE: MROCZNA STRONA PROGRAMU „NASZ NOWY DOM” – SĄSIEDZI NAPRAWDĘ TO ROBIĄ!

Każdy przypadek narażenia [na zarażenie koronawirusem – przyp. red.] był nieintencjonalny i zupełnie przypadkowy, ponieważ dana osoba nie miała objawów COVID-19 i starała się tylko podnieść na duchu swoje otoczenie w niezwykle stresującym okresie – wyjaśnił rzecznik Centrum Medycznego Kaiser Permanente w San Jose.

źródło: twitter.com, rmf24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.