Facebook też ukryje polubienia? Szykują się duże zmiany

Ostatnio pisaliśmy o tym, że Instagram planuje ukryć liczbę „lajków”, aby nie były widoczne dla obserwujących. Ma mieć do nich dostęp tylko właściciel profilu. Okazuje się, że sytuacja może też zostać wprowadzona na innym portalu. Facebook też ukryje polubienia? Szykują się zmiany, wszystkiego dowiecie się poniżej. 

Instagram pozbywa się „lajków”

Zaczęło się od testów, jednak mieszkańcy Kanady, Australii, Brazylii, Japonii czy Nowej Zelandii nie widzą już ilości polubień pod zdjęciami na innych profilach. Pomysłodawcom zależało na tym, aby ludzie skupili się bardziej na udostępnianych treściach, a nie na ilości „lajków”. Niestety, niektóre osoby patrzą przede wszystkim na to, a przecież to nie jest najważniejsze. Właściciele profilu będą mogli sprawdzić polubienia tylko i wyłącznie pod swoimi zdjęciami. Jesteśmy ciekawi czy te zasady trafią do Polski.

Instagram też ukryje polubienia?

Pojawiły się informacje o tym, że Facebook ma w planach rozpoczęcie testów. W związku z tym, chcą sprawdzić, jak się to przyjmie na tej platformie. Zasady te same, co wprowadził Instagramnie widzisz ilości „lajków” pod zdjęciami innych osób, tylko widoczne są te, pod twoimi udostępnionymi treściami.

Cała sprawa ma swoich zwolenników, jednak znajdą się osoby, dla których ilość serduszek jest kluczowa. Pomysł raczej im się nie spodoba, a jakie jest wasze zdanie?

Jak podaje Business Insider, Facebook planuje rozpocząć testy chowania polubień, jednak nie wie czy zmiany wprowadzą na stałe. Dlatego wykonanie prób jest tutaj bardzo ważną kwestią.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.