Prowizja od dostawy na Allegro – podwyżki kosztów

Już niebawem kupowanie przez stronę Allegro.pl będzie droższe. W kwietniu zaczną być naliczane dodatkowe prowizje. Będą one obowiązywały w kilkunastu kategoriach. Prowizja od dostawy na Allegro już niebawem – sprawdź co to oznacza dla konsumenta.

 

Allegro – co to jest?

Allegro znane jest niemal przez wszystkich w całej Polsce. Jest to największa platforma transakcyjna on-line w naszym kraju. Strona umożliwia wystawianie na sprzedaż i kupowanie przedmiotów przez użytkowników w internecie. Kupować można drogą licytacji lub za z góry ustaloną cenę. Portal powstał w 1999 roku w Poznaniu.

 

Prowizja od dostawy na Allegro

Do tej pory prowizje były naliczane od cen produktów jednak bez kosztów dostawy. Niemniej jednak od 2 kwietnia zasady te będą obowiązywały jedynie przy sprzedaży w ramach programu Allegro Smart. W pozostałych transakcjach prowizja będzie naliczana zarówno od ceny produktu, jak i kosztów dostawy. Allegro przekonuje, że wszystko po to, by obniżyć koszty doręczenia zakupów. Jednocześnie jest to sposób utrzymania użytkowników przy platformie Allegro.

 

Jaka będzie prowizja na Allegro?

Wysokość prowizji będzie uzależniona od kategorii. Odpowiednio będą to:

  • kolekcje, antyki i sztuka – maksymalna prowizja wzrośnie do 80 zł
  • numizmatyka – maksymalna prowizja wzrośnie do 80 zł
  • książki i komiksy – 9% prowizji dla nowych produktów i 15% dla używanych
  • gry, kody i doładowania – minimalna prowizja wzrośnie do 2 zł.

Lista prowizji jest oczywiście dużo dłuższa. W górę pójdzie także m.in. prowizja w kategoriach związanych z urodą oraz za rowery i akcesoria sportowe. Drożej zapłacimy też za produkty spożywcze. Z kolei taniej będzie przedstawiać się prowizja przy zakupie np. herbaty.

 

Sprzedaż produktów inwestycyjnych i ekologicznych

Oprócz powyższych zmian, od marca sprzedaż w kategorii produkty inwestycyjne (złoto, srebro, diamenty czy platyna) będzie dostępna dla wszystkich sprzedających z kontem firmowym, którzy oferują wysyłkę przedmiotów w 24 godziny oraz zgadzają się na opóźnienie możliwości wypłat środków z Allegro Finanse. Dodatkowo, aby ograniczać liczbę ofert pieców zanieczyszczających powietrze, od 4 lutego na Allegro będzie możliwa sprzedaż tylko tych pieców na paliwa stałe, które mają certyfikat dopuszczający je do obrotu.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.