Ikea w Wiedniu -160 drzew, brak parkingu i magazynu

Nowa Ikea w Wiedniu to zdecydowanie zaskakujący projekt, gdyż nie przypomina on tych, które powstały do tej pory. Niespodzianką jest fakt, iż nie będzie w niej parkingu ani magazynu. Dodatkowo, znajdziecie tam aż 160 drzew, co podyktowane jest ekologicznymi krokami. Marka chce zachęcić klientów do zrezygnowania z przyjazdu tam samochodem. 

Ikea w Wiedniu to oryginalny i zaskakujący projekt – nie znajdziecie tam parkingu

Patrząc na najnowszy projekt Ikei, która powstaje w Wiedniu, ciężko znaleźć podobieństwo do dotychczasowych budynków. Osoby odpowiedzialne za projekt postawiły na ekologię, jednocześnie zachęcając klientów przyszłego sklepu do zostawienia samochodu i wybranie się tam pieszo lub innymi środkami transportu. Dlaczego takie rozwiązanie? W nowym sklepie nie będzie ani magazynu ani parkingu. Co ciekawe, znajdziecie ją obok jednej z głównych stacji wiedeńskiego metra (Wien Westbahnhof), co dodatkowo może zachęcić do skorzystania z transportu publicznego.

Na dachu ma powstać ogród, a w całym budynku podobno znajdzie się aż 160 drzew. Budowa rozpoczęła się 7 stycznia 2020 roku, natomiast jej koniec przewidywany jest w roku 2021. Za projekt odpowiedzialna jest firma Querkraft Architekten. Budynek będzie miał 6 pięter i ma być nie tylko miejscem zakupów. Również określany jest miejscem spotkań mieszkańców okolic, którzy będą mogli wspólnie usiąść w lokalach gastronomicznych czy w strefach odpoczynkowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: NAJCHĘTNIEJ KUPOWANE SAMOCHODY PRZEZ POLAKÓW W 2019 ROKU

Często klienci narzekali też na fakt, iż sklepy marki były znacznie oddalone od centrum, co utrudniało niektórym osobom dostanie się tam. Dlatego testowane są rozwiązania – mniejsze punkty w centrum miasta. To pierwszy taki sklep Ikei, dlatego jesteśmy ciekawi końcowego efektu.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.