Protest rolników – zablokują drogi na 48 godzin!

Protest rolników

Ważne informacje dla kierowców! Szykuje się kolejny protest rolników, a co za tym idzie, niektóre drogi mogą być nieprzejezdne nawet przez dwie doby. Manifestacje rozpoczną się już we wtorek 24 sierpnia o godzinie 8:00.

Protest rolników powraca ze zdwojoną siłą

Polnicy z AgroUnii nie kryją swojego oburzenia i zapowiedzieli protesty. Poinformowali, że we wtorek zablokują część polskich dróg. Mowa tu m.in. o drodze krajowej numer 12 w Serocku w województwie łódzkim oraz drodze krajowej numer 97 w Rzeszowie.

Od wtorku 24 sierpnia, od godziny 8, planowana jest 48-godzinna blokada drogi krajowej nr 12 w Serocku. Jak podaje policja, jej przyczyną jest protest rolników. Blokada będzie obejmowała nieco ponad 2-kilometrowy odcinek trasy na wysokości Srocka – poinformował w poniedziałek rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi, Maciej Zalewski.

To jest wojna o polską wieś, o zdrową, polską żywność, o przetrwanie polskiego rolnictwa – zapowiedzieli organizatorzy protestów.

ZOBACZ TAKŻE: CZY TO JEST KRYJÓWKA JACKA JAWORKA? POLICJA SPRAWDZA TO MIEJSCE!

Które drogi będą zablokowane?

Poinformowano, że wtorek można spodziewać się 24-godzinnej blokady dróg: krajowej nr 5 województwie kujawsko-pomorskim, krajowej numer 79 w Wawrzeńczycach w województwie małopolskim, krajowej numer 94 w Brzesku i skrzyżowanie dróg krajowych numer 50 i 92 w Kuznocinie k. Sochaczewa w województwie mazowieckim. Ponadto nieprzejezdne przez dwie doby będą: droga krajowa numer 19 w Radzyniu Podlaskim na wysokości skrzyżowania z drogą krajową numer 63 w kierunku Sławatycz, droga krajowa numer 76 w Wólce Zastawskiej w województwie lubelskim i droga krajowa numer 11 w Nowym Mieście nad Wartą.

W środę rolnicy zaprotestują na rondzie przy Bosmanie na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 15 w Brodnicy w województwie kujawsko-pomorskim, na drodze krajowej numer 11 w Rzetni w powiecie kępińskim, przy zakładzie przetwórczym w Kozietułach, na drodze krajowej numer 50 na wysokości Czaplinka, a także na drodze krajowej numer 25 na odcinku Kalisz-Ostrów w miejscowości Ociąż.

 

źródło: polsatnews.pl, next.gazeta.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.